2012.03.29. 08:42

Asztalitenisz csapat-vb - Továbbjutott a női válogatott, Dél-Korea következik

Budapest/Dortmund, 2012. március 28., szerda (MTI) - A magyar női válogatott harmadik helyen végzett csoportjában, így teljesítve előzetes célkitűzését bejutott a legjobb 12 közé az asztaliteniszezők dortmundi csapat-világbajnokságán. A nyolc közé kerülésért a Koreai Köztársaság gárdája lesz az ellenfél.

Téglás Péter együttesének továbbjutása szerdán reggel még nagyon távolinak tűnt, szinte csak matematikai esély volt rá, miután a gárda három vereséggel várta a csoportküzdelmek zárónapját. Póta Georgináék azonban délelőtt megverték az amerikaiakat, majd délután a fehéroroszokat is 3-0-ra, s mivel a hatos utolsó meccsén a románok nagy csatában, 3-2-re jobbnak bizonyultak az ukránoknál, a körbeverések miatt - a küldöttségtől kapott tájékoztatás szerint - a magyar csapat zárt a harmadik, még továbbjutást érő helyen.

A csoportból az első három került a legjobb 12 közé - a csoportgyőztes kínaiak egyből a negyeddöntőbe -, míg a 4-6. helyezettek a 13-24. pozícióért folytathatják szereplésüket. A második románok és a harmadik magyarok csütörtökön a legjobb nyolc közé jutásért szállnak harcba, a magyarok ellenfele a dél-koreai csapat lesz.

Fehéroroszország-Ukrajna 3-2

A csoport végeredménye: 1. (továbbjutott) Kína 10 pont, 2. (továbbjutott) Románia 9, 3. (továbbjutott) Magyarország 7, 4. Ukrajna 7, 5. Fehéroroszország 7, 6. Egyesült Államok 5

Tajvan-Dánia 3-1

Az állás: 1. Koreai Köztársaság 8 pont, 2. Ausztria 7, 3. Tajvan 6 (9-8), 4. Franciaország 6 (6-7), 5. Magyarország 5, 6. Dánia 4