2011.12.21. 20:09

Karácsony Kupa - Átrobogtak a cseheken Császárék

Nagyszombat - A második mérkőzését is megnyerte a Szlovákiában zajló Karácsony-kupán a férfi kézilabda-válogatott. A mieink meggyőző első félidei teljesítmény után, 33-25-re, magabiztosan verték a tartalékosan felálló cseh együttest. Császár Gábor és Ancsin Gábor egyaránt öt-öt gólt lőtt, ezzel ők voltak a magyar csapat legeredményesebb játékosai.

Csupán tíz percig volt szoros a találkozó, ennyi idő kellett ahhoz, hogy Zubaiék kellően bemelegedjenek és fölvegyék a találkozó ritmusát. 4-4 után, és egy kapkodós néhány percet leszámítva beindult a magyar henger. Császár Gábor vezérletével zsinórban hét gólt lőttek Mocsai Lajos fiai, ami alapjaiban meghatározta a folyatatást. A kapuban Mikler parádézott, rendezetlen védelem ellen pedig eredményesen kézilabdázott nemzeti együttesünk. Jókora, tízgólos különbség alakult ki a szünetre, így a szövetségi-kapitány nyugodtan változtathatott.

Lehetőség a fiataloknak

Szinte teljesen új csapatot küldött a pályára, de fiatal sor is tartani tudta a lépést a csehekkel. Az ellenfél számottevően nem tudott közelebb zárkózni, ezt a nyolcgólos siker is egyértelműen alátámasztja. Mocsai Lajos szövetségi-kapitány valamennyi benevezett játékosának lehetőséget adott, hiszen az Eb-kerethirdetés előtt néhány kérdés még nem tisztázott a listával kapcsolatban. A magyar válogatott két nap után veretlenül, százszázalékos teljesítménnyel áll a Karácsony-kupán. Csütörtökön a lengyelek következnek, a galgóci mérkőzés délután négy órakor kezdődik.