2011.11.15. 15:40

Egy újabb sikeres versenyhétvége

Debrecen, Százhalombatta - Az elmúlt hét végén került megrendezésre Százhalombattán a Rövidpályás Országos Úszóbajnokság. Három napon keresztül az ország legjobb úszói mérték fel erejüket és jelenlegi formájukat.

A debreceni Sportcentrum Sportiskolát négy versenyző képviselte.

Risztov Éva, Szenes Mátyás, Gyulai Dávid és Hornyák Timothy, akik fantasztikus versenyzéssel bizonyították, hogy felkészülésük nagyon jó úton halad.

Risztov Éva 800 gyorson a tavalyi bajnokság győztes idejéhez képest több mint négy másodperccel volt jobb, úszástechnikája is sokat javult, így megérdemelten nyerte meg az országos bajnoki címet.

Kiegészítő számaiban 400 gyorson és 200 pillangón második helyezett lett.

Szenes Mátyás gyomorrontása miatt egy kicsit legyengülten, de annál nagyobb bizonyítási vággyal indult neki a versenynek, 50 gyorson 4.lett, 100 gyorson és 50 pillangón pedig egyéni csúcsot úszott.

Gyulai Dávid 100gyorson, 50 háton, 50 gyorson, 100 háton szintén egyéni csúcsokkal zárta a versenyt, amivel a korosztályos országos ranglistán két második,egy harmadik és egy negyedik helyet biztosított magának.

Hornyák Timothy 50 mellen és 200mellen egyaránt megjavította legjobb idejét, ami a korosztályos ranglistán két első helyet jelent.

Jövőre azt szeretnénk, hogy még több versenyző képviselje a DSC-SI úszószakosztályát, hasonló sikerekkel.