2011.11.08. 12:57

Bihari-SE sikerek az ifjúsági és junior fekvenyomó országos bajnokságon

Beled, Berettyóújfalu - A hétvégén Beleden rendezték meg az ifjúsági és junior fekvenyomó magyar bajnokságot, ahol a berettyóújfalui Bihari Szabadidő és Sportegyesület versenyzői 4 arany, 1 ezüst és 3 bronzérmet szereztek.

A 12 csapat közül ezzel a 2. helyezést érték el. Kiemelkedő teljesítményt ért el Mikula Norbert, aki a +120kg-os súlycsoportban versenyezve 315kg-os teljesítménnyel - ami új ifjúsági világcsúcs, junior és felnőtt országos csúcs - az ifjúsági és junior bajnoki címet is megszerezte.

Ugyancsak ifjúsági országos csúccsal nyert az ifjúsági -93kg-os súlycsoportban versenyző Kiss Róbert aki 180 kg-ot teljesített, valamint a junior -53kg-os súlycsoportban versenyző Mező Károly 87,5 kg-val.

Dobogós helyezést ért el a junior +120kg-ban szereplő Balibán Márk aki 230 kg-ot teljesítve második és az ifjúsági és junior -53kg-os súlycsoportban szereplő Molnár Zsolt 72.5kg-os teljesítménnyel harmadik helyezést ért el.

Pontszerző helyen végeztek: Jakab János és Koszta Norbert.

Felkészítő:Ungai János