Eldördül a startpisztoly az NB III-as bajnokságban

Akt.:
Eldördül a startpisztoly az NB III-as bajnokságban
Eldördül a startpisztoly az NB III-as bajnokságban
Miskolc – A hétvégén elstartol a labdarúgó NB III 2018/2019-es évada.

A Keleti csoportban hat megyei együttes veszi majd fel a küzdelmet az ellenfelekkel: az előző szezont is ugyanitt lehúzó Putnok FC (3. hely), a Termálfürdő FC Tiszaújváros (4. hely), a Diósgyőri VTK tartalék (5. hely), a Cigánd SE (10. hely), a Tállya KSE (13. hely), továbbá a megyei I. osztályt megnyerő, és az osztályozón is sikeresen túljutó Sajóbábonyi VSE.

A szomszéd megyében

Érdekesség, hogy amióta a tállyaiak megnyerték a megyei élvonal küzdelemsorozatát 2015-ben, Borsod-Abaúj-Zemplén megyei gárda nem lépett fel a honi labdarúgás harmadik vonalába. 2016-ban az edelényieknek, míg 2017-ben a mádiaknak lett volna erre lehetőségük, ám nem éltek vele.

A megyei csapatok közül a tállyaiak a Szabolcs megyei Ibrányban játszanak majd, amíg át nem adják a felújított pályájukat, tervezett hazatérés egy, maximum két hónapon belül. Az újonc Sajóbábonyi VSE-nek szélesíteni kellett a játékteret, ezt a munkát már elvégezték, így a jelenlegi állapotok szerint a csapat a saját, bábonyi pályáján fogadhatja majd ellenfeleit. Az SVSE szakmai stábjában – mint azt írtuk korábban –, változás történt, ugyanis Huszák Gézát Kriston István váltotta a kispadon, akinek Thür Antal lett az asszisztens- és erőnléti edzője.

ÉM-MI


A Borsod-Abaúj-Zemplén megyei NB III-as csapatok játékoskeretei

Cigánd SE

Vezetőedző: Prisztács Tamás.

Kapusok: Gazsi Tamás (új: Szolnoki MÁV FC), Hrabina Alex (új: Szolnoki MÁV FC).

Védők: Bokros Tibor (új: Debreceni VSC), Zanko Hrihorij (új: Kisvárda FC, kölcsönbe), Fehér Martin (új: Nyíregyháza Spartacus FC), Kovács Gergő, Répási Regő, Varga Krisztián.

Középpályások: Fodor András (új: Sényő-Carnifex FC), Engel Alex (új: Kazincbarcikai SC), Javoriv Olekszandr (új: FK Tatran Zámutov), Baksa Zoltán, Horváth Attila, Kis Gergő, Molnár László, Sánta Kázmér, Timkó Zsolt.

Csatárok: Jóni Gábor (Cigánd II), Oláh Levente.

Utánpótlás játékosok: Behina Bálint, Kelemen Gergő, Matusz Roland, Orosz Bence, Wang Zhuo Andor.

Távoztak: Balla János (Dombrád SE), Certicky Márk (MFK Cierna nad Tisou kölcsönbe), Deme Tamás (?), Horváth Ferenc (Nyíregyháza Spartacus FC kölcsönből vissza), Jáger Csaba (Sátoraljaújhelyi TK), Oravecz Zénó (TJ Družstevník Cicarovce), Pásztor Alex (TJ DružstevníkCicarovce), Sánta Tibor (SE Kemecse), Svedyuk Alex (Jászberényi FC), Szegedi Bence (Nyíregyháza Spartacus FC kölcsönből vissza), Szöllősi Ferenc (Jászberényi FC), Toma György (Kazincbarcikai SC).

Diósgyőri VTK tartalék (NB III/U19):

Edző: Vég Csongor, Fogarasi Zoltán.

Kapusok: Bánhegyi Donát, Pápai Krisztián, Furik Iván, Prokopenko Péter.

Védők: Gátfalvi Renátó, Farkas Marcell, Tőzsér Péter, Budaházi Levente, Molnar James, Orosz Marcell, Pető Gergő, Géringer Tamás, Valkay Richárd.

Középpályások: Vereczkei Zalán, Gönczi Sándor, Szűcs Kornél, Juhos Dávid, Lehoczky Balázs, Nagy Zoltán, Fenyőfalvi Dávid, Karika Balázs, Géringer László, Szabó Dávid.

Csatárok: Csávás Bence, Korbély Kristóf, Mertse Ábel, Bartalis Bence, Bódi Máté, Zsiga Máté, Gazdag Balázs, Sramkó Ronald, Varga József, Erdősi Dominik.

Távoztak: Konyecsik Ferenc (Eger), Fazekas Máté (Sajóbábony), Molnár Martin (Sajóbábony), Tucsa Róbert (Sajóbábony), Mahalek Marcell (Putnok), Szabó I Balázs (Balmazújváros, kölcsönbe), Szalóczy Dávid (sérülés miatt visszavonult).

Putnok FC

Vezetőedző: Koszta Péter.

Kapusok: Fülöp Gergő (új: Nyíregyháza Spartacus), Elek István (új: Bánhorváti).

Védők: Tóth Szabolcs (új: KBSC), Mahalek Marcell (új: DVTK), Varga Márkó (új: Füzesgyarmat), Süttő Attila (új: KBSC), Csicsvári Milán (új: Pénzügyőr), Lovassy Dávid (új: Sajóvölgye Focisuli), Szilágyi Viktor (új: Sajóvölgye Focisuli), Bodnár Dominik, Czető Márk, Nyisalovits Donát.

Középpályások: Mezőssy Levente (új: Puskás Akadémia), Dan-Marius Constantinescu (új: KBSC), Takács Tamás (új: Sajóvölgye Focisuli), Magyar Máté (új: Sajóvölgye Focisuli), Pogonyi Dominik (új: Sajóvölgye Focisuli), Jobbik Mátyás (új: Sajóvölgye Focisuli), Zimányi Ádám, Madarász János, Illés Richárd, Csirszki Martin, Kemény Tamás.

Csatárok: Bene Attila (új: KBSC), Pogonyi Benjámin (új: Sajóvölgye Focisuli), Katona Bence.

Távoztak: Zimányi Adrián (Tállya KSE), Fehér Balázs (Bükkzsérc), Sápi József (Bükkzsérc), Gál Szabolcs (Szegedi EOL), Gál Benedek (?), Tóth Szabolcs (THSE Szabadkikötő), Egyed Balázs (Mezőkövesd Zsóry FC), Málik Mihály (Sajóbábony), Szemere Balázs (Jászberény), Balogh Alex (Füzesgyarmat).

Sajóbábonyi VSE

Vezetőedző: Kriston István.

Kapusok: Jakab Norbert, Málik Mihály (új: Putnok FC).

Védők: Tóth István, Balogh Dénes, Tátrai Gergő, Tucsa Róbert (új: DVTK), Péter Martin (új: Ausztria, alacsonyabb osztály), Balogh Martin (új: Eger SE), Horváth Szabolcs (új: Felsőtárkány).

Középpályások: Fazekas Máté (új: DVTK), Csattos Csaba (új: Felsőzsolca), Icsó Zsolt, Lakatos Róbert, Molnár Martin (új: DVTK), Sárándi Milán (új: Gyöngyös).

Csatárok: Dávid Ferenc (új: Bánhorváti), Lázi Csaba, Erdei Nagy Norbert, Sebők Balázs.

Távoztak: Varsányi János (?), Titkó Gergő (Parasznya?), Bodnár Dominik (Nyékládháza), Kerényi Márk (külföld, munka), Tamás Gábor (?), Hronyecz Norbert (Varbó), Kovács Ádám (?).

Tállya KSE

Vezetőedző: Uray Attila.

Kapusok: Tarr Tibor, Hegedűs István.

Védők: Bihari Gyula, Németh Dénes, Zimányi Adrián (új: Putnok FC), Paranai Gábor, Bocsi Patrik, Nyitrai Dávid.

Középpályások: Turcsik Tamás (új: FC Tiszaújváros), Minczér Tibor, Lippai Ákos, Németh Béla, Horváth Benjámin, Mihálszki Csaba, Huszti Dávid (új: Edelény), Lakatos László (új: Diósgyőri VTK), Berecz Mátyás (utánpótlásból).

Csatárok: Kovács Filip, Ondó János, Belényesi Miklós (új: Balmazújvárosi FC), Varga Krisztián (utánpótlásból).

Távoztak: Irhás Ignác (Tiszafüred), Polényi Tamás (DVTK, civil munka), Kovács Szilárd (Felsőzsolca), Vígh Levente (Encs), Horváth Norman (?), Matus Stropkay (?).

FC Tiszaújváros

Vezetőedző: Gerliczki Máté.

Kapusok: Tóth Csaba, Herceg Péter.

Védők: Nagy Péter, Lippai Tibor (új: Hajdúböszörmény), Papp Ferenc (új: Szeged 2011), Illés Gábor, Dajka László, Horváth Tamás, Fodor Péter, Nagy Gergő (utánpótlásból).

Középpályások: Hussein Shadi, Burics András (új: Sényő-Carnifex), Bussy Dávid, Orosz Máté, Lipusz Norbert, Molnár Máté, Tóth Simon (utánpótlásból).

Csatárok: Nagy Dávid (új: Debreceni EAC), Faggyas Milán, Kertész Tamás (új: Szeged 2011), Pap Zsolt.

Távoztak: Balogh Gábor (Ibrány), Márton András (Sényő), Turcsik Tamás (Tállya), Bucz Bence (Debreceni EAC), Nagy Dávid (Ibrány), Kovács Péter (?).


Illusztráció - Az NB III Keleti csoport 2018/19-es idényének őszi menetrendje
A labdarúgó NB III Keleti csoport 2018/19-es tavaszi idényének órarendje. 1. forduló, augusztus 4-5. Szo., 17.00: Cigánd SE – Jászberényi FC Szo., 17.00: Szolnoki MÁV FC – Salgótarjáni BTC Szo., 17.00: Debreceni EAC – Putnok FC Szo., 17.00: Eger SE – FC Tiszaújváros Szo., 17.00: Füzesgyarmat...



Sajóbábony.
BOON.HU






hirdetés