A labdarúgó NB I 25. fordulójában, szombaton 15.30-tól a Diósgyőri VTK együttese a Paksi FC csapatát fogadja.

A DVTK a Paksi FC ellen meccsel

Fotó: Török Attila

A Diósgyőri VTK – Paksi FC mérkőzés végeredménye: 2-1.

----

94. perc: Vége a mérkőzésnek.
----
93. perc: Böde lövése után pattant szögletre a labda.
----
90. perc: Négy perc hosszabbítás következik.
----
88. perc: Holdampf lövése kerülte el a kaput.
----
82. perc: A meccs utolsó cseréje, Vallejo helyett Chorbadzhiyski a pályán.
----
76. perc: Az utolsó vendég csere, Mezei helyett Hahn állt be.
----
72. perc: Pernambuco cselezgetett a jobb oldalon, majd jól adott középre, az üresen érkező Klimovich pedig 6 méterről fejelt a kapu jobb oldalába, 2-1.
----
70. perc: Kettős hazai csere, Jurek helyett Pernambuco, Bényei helyett Klimovich folytatja.
----
68. perc: Paksi csere, Könyves helyett Böde játszik.
----
66. perc: Vas kapott sárga lapot, mert felrúgta Edomwonyit.
----
62. perc: Kettős csere a hazaiaknál, Szabó L. helyett Edomwonyi, Pozeg Vancas helyett Acolatse folytatja.
----
59. perc: Csere a vendégeknél, Osváth helyett Silye állt be.
----
64. perc: Papp K. kapott sárga lapot.
----
51. perc: Pozeg Vancas közeli lövését fogta meg Simon B.
----
49. perc: Megvan a hivatalos nézőszám, ami 5587 fő.
----
46. perc: A szünetben kettőt cserélt a Paks, Lenzsér helyett Balogh B., Tóth B. helyett Haraszti állt be.
----
16.33: Megkezdődött a második félidő.

----

45+2. perc: Vége az első félidőnek.
----
45. perc: Két perc hosszabbítás következik.
----
42. perc: Pozeg Vancas balról érkező beadását Lund fejelte a bal kapufa mellé.
----
40. perc: Pozeg Vancas megpattanó lövését tenyerelte szöglere Simon B.
----
34. perc: Jurek sprintje végén nagy lövést eresztett el, a paksi kapus lábbal hárított.
----
25. perc: Pozeg Vancas sérülése miatt állt a játék egy ideig.
----
19. perc: Szabadrúgáshoz jutott a DVTK a vendég kaputól 22 méterre. A labdát Pozeg Vancas pöckölte Jurek elé, akinek a jobb alsó sarokra tartó lövése a kapufáról perdült a gólvonal mögé, 1-1. (A 19 éves támadónak a tavaszi szezonban ez volt a második találata.)
----
19. perc: Lenzsér kapott sárga lapot Gera feltartásáért.
----
14. perc: Pozeg Vancas balról érkező beadását vágta szögletre Szabó J.
----
12. perc: Jurek jobbról előre ívelt labdáját Vallejo tette hátra lövésre Szabó L.-nek, akinek a bombája egy védőben akadt el.
----
9. perc: Pozeg Vancas kapott jó labdát Holdampftól, de lövés helyett cselezni próbált, így oda lett a helyzet.
----
2. perc: Szabó J. balról ugratta ki középen Könyvest, akit Lund nem tudott szerelni, a csatár a 16-oson belülre érve, 10 méterről a kapu jobb oldalába lőtt, 0-1. (Ez volt Könyvesnek – aki az előző évadban még a Diósgyőrben játszott – a harmadik gólja ebben a szezonban a DVTK ellen, a piros-fehérek elleni mindhárom bajnokin betalált a csatár.)
----
15.30: Megkezdődött a mérkőzés.
----
A két csapatnak ez a mostani a 20. egymás elleni NB I-es bajnokija, a DVTK pályaválasztása mellett. A mérleg 50 százalékos: mindkét együttes 7-7 győzelemnél jár, 5 alkalommal döntetlen született.
----
Diósgyőri VTK – Paksi FC 2–1 (1–1)
Diósgyőr, 5587 néző. V.: Erdős (Szert, Becséri).
Diósgyőri VTK: Odyntsov – Gera, Szatmári Lund, Stephen – Vallejo, Holdampf – Jurek, Bényei, Pozeg Vancas – Szabó L. Vezetőedző: Vladimir Radenkovic.
Paksi FC: Simon B. – Lenzsér,  Kinyik, Szabó J. – Kovács K., Vas, Mezei, Papp K., Osváth – Tóth B., Könyves. Vezetőedző: Bognár György.
Csere: Lenzsér helyett Balogh B. a 46., Tóth B. helyett Haraszti a 46., Osváth helyett Silye az 59., Szabó L. helyett Edomwonyi a 62., Pozeg Vancas helyett Acolatse a 62., Könyves helyett Böde a 68., Jurek helyett Pernambuco a 70., Bényei helyett Klimovich a 70., Mezei helyett Hahn a 76., Vallejo helyett Chorbadzhiyski a 82. percben.
Sárga lap: Lenzsér a 19., Papp K. az 54., Vas a 66. percben.
Gólszerző: Könyves (0-1) a 2., Jurek (1-1) a 19., Klimovich (2-1) a 72. percben.