2023.11.01. 16:49

BFC Siófok - DVTK 1–3 végeredmény– ÉLŐ helyszíni tudósítás

A labdarúgó Magyar Kupában, a 16 közé jutásért BFC Siófok - Diósgyőri VTK mérkőzést rendeztek 17 órától.

Siófokon kupázik a Diósgyőr

Fotó: Kovács Péter

93. perc: Vége a mérkőzésnek, a DVTK nyert 3-1-re, és bejutott az MK legjobb 16 csapata közé.
----
91. perc: Kettős hazai csere, Schildkraut helyett Szaka, Kitl M. helyett Horváth P.  állt be.
----
90. perc: Három perc hosszabbítás következik.
----
88. perc: Vendég kontra végén Pernambuco tette le a labdát Bényei elé, aki 15 méterről, laposan a kapu jobb oldalába lőtt, 1-3.
----
86. perc: László D. jobboldali, a rövid alsó sarokra tartó szabadrúgását védte Sentic.
----
80. perc: Csere, Dénes Cs. helyett György N. folytatja.
----
79. perc: Obounet vezette fel a labdát, majd 20 méterről a bal felső sarkot célozta meg, Winter kapus a felső léc segítségével mentett szögletre.
----
78. perc: Ismét egy csere, Klimovich helyett Bényei a pályán.
----
75. perc: Obounet esett el a 16-oson belül, de 11-es helyett sárga lapot kapott, a játékvezető szerint műesést követett el.
----
74. perc: Diósgyőri kontra végén Pernambuco lőtt 18 méterről a jobb alsó sarok mellé.
----
72. perc: Újabb vendég csere, Acolatse helyett Obounet folytatja.
----
68. perc: Két hazai csere, Szedlár helyett Girsik, Nemes helyett László D. állt be.
----
65. perc: Hármas csere a DVTK-nál, Lukács D. helyett Pernambuco, Holdampf helyett Pozeg Vancas, Edomwonyi helyett Kampetsis állt be.
----
60. perc: Schildkraut 16 méterről eleresztett lövését Sentic tolta a kapufára, ahonnan szögletre pattant a labda.
----
51. perc: A 16-os bal sarkánál Schildkraut beadásszerű ívelése a kapu bal felső sarkában kötött ki, 1-2.
----
18.00: Megkezdődött a második játékrész.
----
45. perc: Vége az első félidőnek.
----
45. perc: Edomwonyi kapott labdát balról, Bokrostól, majd kapura fordult, és 15 méterről a háló bal oldalába lőtt, 0-2.
----
41. perc: Acolatse, Klimovich volt a labda útja, utóbbi jobbra, Holdampf elé talált, a középpályás kinézte magának a jobb alsó sarkot, de lövése után Winter bravúrral szögletre mentett.
----
37. perc: Schildkraut távolról eleresztett szabadrúgása kerülte el a jobb felső sarkot.
----
35. perc: Lukács D. kapott jó labdát, de nem a kapu felé indult meg, hanem a túloldalon keresett volna társat egy passzal, ami pontatlanra sikerült.
----
28. perc: Lukács D. jobbról érkező beadását húzta le Winter kapus.
----
24. perc: Tart a mérkőzés, helyzetek nem voltak az elmúlt percekben, a DVTK játszik fölényben.
----
17. perc: Lukács D. tört egyedül kapura, a ziccert Winter kapusba lőtte.
----
16. perc: Major balról kapura küldött fejesét Szatmári fejelte ki a gólvonalról.
----
11. perc: Lukács D. adta be a labdát jobbról, a középre érkező Klimovich 8 méterről fejelt a kapu jobb oldalába, 0-1!
----
10. perc: Edomwonyi lövését fogta meg a hazai kapus.
----
7. perc: Helyzet még nem volt, a hazaiak 5-4-1-es felállásban próbálnak meccsben lenni, a DVTK ezúttal is 4-2-3-1-et játszik.
----
17.00: Megkezdődött a mérkőzés.
----
A labdarúgó Magyar Kupa 4. fordulójában az NB II-es BFC Siófok csapata az NB I-es Diósgyőri VTK-t fogadja, a meccs tétje a 16 közé jutás kiharcolása. Ha a rendes játékidő döntetlennel ér véget, akkor 2X15 perc hosszabbítás következik, ha ez sem hoz döntést, 11-es rúgásokkal zárul a párharc.
----
BFC Siófok – Diósgyőri VTK 1–3 (0–2)
Siófok, 500 néző. V.: Derdák (Huszár, Országh).
BFC Siófok: Winter – Major, Polényi, Csató, Varjas Z., Varga B. – Szedlár (Girsik, 68.), Nemes (László D., 68.), Kitl M. (Horváth P., 91.), Schildkraut (Szaka, 91.) – Dénes Cs. (György N., 80.). Vezetőedző: Dragan Vukmir.
Diósgyőri VTK: Sentic – Farkas D., Szatmári, Chorbadzhiyski, Bokros – Holdampf (Pozeg Vancas, 65.), Vallejo – Lukács D. (Pernambuco, 65.), Klimovich (Bényei, 78.), Acolatse (Obounet, 72.) – Edomwonyi (Kampetsis, 65.). Vezetőedző: Kuznyecov Szergej.
Sárga lap: Obounet a 75. percben.
Gólszerző: Klimovich (0-1) a 11., Edomwonyi (0-2) a 45., Schildkraut (1-2) az 51., Bényei (1-3) a 88.  percben.