Kosárlabda

2022.11.20. 20:44

Idegenbeli győzelmek

Mindkét megyei NB I/B-s férfi kosárlabdacsapat megnyerte a vasárnap esti bajnokiját.

Fotó: Zero99

Férfi kosárlabda NB I/B Zöld csoport, 10. forduló

SMAFC 1860 Soproni Egyetem – MEAFC-Miskolc 74-77 (21-17, 17-23, 25-18, 11-19)

Sopron, 100 néző. V.: Major, Esztergályos, Földesi.

MEAFC-Miskolc: Kozák M. (20/6), Szögi (11/3), Ragályi (-), Csák (8/6), Cseh (8). Csere: Lippai (4), Kozák B. (10/3), Gerőcs (9/3), Pintér (5), Tóth B. (2), Orliczki (-). Edző: Váczi Péter.

Váczi Péter: – Ez egy olyan győzelem volt, amit úgy sikerült elérni, hogy nem játszottunk igazán jól. Viszont jól küzdött a csapat, a hozzáállás is jó volt, és így talán még értékesebb, hogy erős közepes játékkal, és nagy szívvel nyerni tudtunk.

Agrofeed UNI Győr – Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix KK 86-87 (26-13, 17-23, 18-24, 25-27)

Győr, 70 néző. V.: Horváth A., Magyari, Pécsi.

Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix KK: Lakatos (3/3), Bán (28/18), Rákosi (6/3), Rosemond (35/21), Okoh (2). Csere: Molnár B. (2), Kovács Z. (5/3), Orliczki (6). Edző: Lekli József.

Lekli József: – Nem volt egyszerű meccs, megint rosszul kezdtünk az első negyedben, ez sajnos jellemző ránk, és ezen javítani kell. A második és harmadik játékrészben azt játszottuk, amit kell, de a Győr is jól dobott kintről, és jól is büntetőztek. Nagyon örülök, hogy volt tartása a csapatnak, hogy végig hitt a győzelemben, ennek köszönhető, hogy az utolsó 5 másodpercben, az előtte felrajzolt figura bejött, és egy hárompontossal megnyertük a mérkőzést.