DVTK

2021.08.16. 09:30

Először vesztettek pontokat

A diósgyőri labdarúgócsapat a hazaiak egyenlítő gólja után nem tudott feljebb kapcsolni.

Forrás: MW

A labdarúgó NB II. 3. fordulójában, vasárnap este a BFC Siófok vendége volt a Diósgyőri VTK csapata. A piros-fehérek tulajdonképpen hazai pályás hangulatban léphettek pályára, ugyanis a vendégszurkolók számára kijelölt helyen kb. 600 diósgyőri drukker várta a kezdést, illetve azt, hogy a kedvencek folytassák a jó szereplésüket, két győzelem után tovább gyarapítsák a pontjaikat. Ennek jegyében, szellemében nyitott a piros szerelésben játszó együttes, az első szögletből, a 3. percben gólt szerzett. Németh M. jobb oldali sarokrúgását a hosszú oldalon Bárdos passzolta vissza, jobbra, a bal kapufával szemben Horváth Z. pedig 5 méterről a kapuba pöckölte a lasztit (0–1). A gól után a hazaiak próbálkoztak a hátrány eltüntetésével, a 8. percben Jagodics a kapu torkában a léc fölé lőtt, a folytatásban pedig Szakály D. bal oldali szabadrúgását hárította Póser kapus. Ezután a DVTK került fölénybe, perceken át a hazai térfélen folyt a játék, és ennek egy vendég helyzet lett az eredménye: Könyves a bal oldalon alakított ki magának lehetőséget, a 16-oson belül, lövése is jól sikerült az éles szögből, de Szmola kapus védett. Az ivószünet után Szakály D. célozta meg a diósgyőri kapu jobb oldalát, ám Póser szögletre mentett, majd egy vendég kontra végén Könyves lőtt a ketrec fölé. A 34. percben Molnár G.-nek volt egy lapos, nem túl erős lövése, amit könnyedén hárított a hazai kapus.

Siófoki gól

A második félidő elején a csereként beállt Cipf tekert a kapufa mellé, majd Kiss B. távoli lövését ütötte ki Póser. A 62. percben a nem sokkal azelőtt becserélt Suljic lőtt a kapu fölé, majd pár másodperccel később Könyves futhatott a kapu felé, egy kontra során, ám amikor lőtt, Jagodics belevetődött a labda útjába, és mentett. A félidő derekán Kiss B. viharzott el a jobb oldalon, veszélyes lövését Póser paskolta szögletre. A túloldalon Jurek nagy bombáját bravúrral védte Szmola, aztán jött az egyenlítés. A 74. percben Cipf a jobb oldalon húzott el, betört a 16-oson belülre, majd a jobb alsó sarokba lőtt (1–1). Innentől sietősebb lett a DVTK-nak, de hibák ezután is adódtak. Egy eladott labdát követően a hazaiak kontrázhattak, amelynek végén Cipf passzát Kiss B. vágta a kapu fölé, majd újabb siófoki elfutást követően Cipf lövése akadt el a védőkben. De nemcsak a hazaiaknak, hanem a vendégeknek is volt lehetősége a győztes gól megszerzésére, a 84. percben a Szmola által kiütött labdát Oláh B. vágta kapura, a játékszer a felső lécről vágódott ki. Nem sokkal később a hazaiak 11-est reklamáltak, egy kezezésgyanús esett miatt, majd Németh M. szabadrúgását csípte el Szmola, a 92. percben. Válaszként egy szöglet után Kiss B. lőtt a kapu mellé. A hosszabbítás utolsó percében, a 94.-ben, Jurek lökete találta el a bal kapufát, a kipattanót Németh M. ugyan a kapuba vágta, de mivel lesről indult, a játékvezető nem ítélt gólt, maradt a döntetlen.

A nem túl magas színvonalú mérkőzésen a vezetés után kissé kényelmesen játszó Diósgyőr nem tudta megőrizni előnyét, a hazaiak egyenlítése után pedig nem volt képes olyan nyomást kifejteni, amivel újra behorpaszthatták volna a siófokiakat.

BFC Siófok vs. Diósgyőri VTK 1–1 (0–1)

Siófok, 1100 néző. V.: Zám (Bede, Ország).

BFC Siófok: Szmola – Polényi, Horváth M. (Cipf, 46.), Jagodics, Varga B. – Medgyesi (Nikházi, 59.), Szakály A. (Varjas Z., 59.) – György N., Szakály D. (Tóth Z., 84.), Kiss B. – Elek B. (Horváth P., 46.). Vezetőedző: Domján Attila.

Diósgyőri VTK: Póser – Eperjesi, Polgár, Hegedűs J., Bárdos – Kispál (Jurek, 46.), Molnár G. (Hornyák, 86.), Oláh B., Németh M. – Könyves (Karan, 90.), Horváth Z. (Suljic, 59.). Vezetőedző: Kondás Elemér.

Sárga lap: Elek B. (37.), Nikházi (83.), Polényi (85.), ill. Molnár G. (81.).

Gólszerző: Cipf (74.), ill. Horváth Z. (3.).

Jók: Szmola, Jagodics, Kiss B., Cipf, ill. Hegedűs J., Könyves.

Domján Attila: – Nagyon korán, pontrúgásból kaptunk gólt, pedig készültünk ezek levédekezésére, még ha nem is ilyenre, mint amilyen ez volt. A meccs jó ritmusú volt, a félidőben váltottunk, akik beálltak, azok sokat tettek hozzá a játékunkhoz, és egyenlítettünk. Aztán belementünk egy rohanós fociba, mindkét fél javára eldőlhetett volna a meccs, ritka, hogy ennyi helyzetből nem születik gól.

Kondás Elemér: – Tudtuk, hogy nem lesz egyszerű mérkőzés, ennek ellenére hamar sikerült megszerezni a vezetést, egy szép variáció után, és ezt követően is megvoltak a helyzeteink, hogy rárúgjuk a második gólt, de nem sikerült. Sajnos sok játékos hiányzott sérülés miatt, nem tudtam úgy cserélni, ahogy szerettem volna. Az ellenfél kiegyenlített, a vége küzdelmesre sikerült, és ekkor is megvoltak a helyzeteink, de nem tudtunk a kapuba találni. Egy rúgott góllal Siófokon nem lehet meccset nyerni.

Budafoki MTE – Szeged-Csanád GA 1-1 (1-1), III. kerületi TVE – Dorogi FC 1-2 (1-1), Nyíregyháza SFC –Szombathelyi Haladás 0-0, Békéscsaba 1912 Előre – Tiszakécske LC 2-2 (0-1), ETO FC Győr – Szentlőrinc SE 1-1 (1-1), Kecskeméti TE – FC Ajka 3-1 (1-1), Pécsi MFC – Budaörsi SC 1-1 (0-1), Szolnoki MÁV FC – Soroksár SC 3-1 (3-0), Vasas FC – Aqvital FC Csákvár 2-1 (1-0)