3×3-as kosárlabda

2021.05.30. 07:46

Vasárnap 13.10-től negyeddöntő

A magyar női 3x3 kosárlabda válogatott a franciák ellen folytatja az olimpiai kvalifikációt.

Forrás: FIBA

A magyar női 3x3 kosárlabda válogatott mind a négy csoportmeccsét megnyerve, veretlenül jutott a negyeddöntőbe a Grazban zajló olimpiai kvalifikációs tornán, és vasárnap 13.10-től Franciaország ellen játszik az elődöntőbe jutásért.

Nemzeti együttesünk csütörtökön Fehéroroszországot 21-11-re, pénteken Hollandiát 17-13-ra, szombaton kora este az addig szintén veretlen Észtországot 21-10-re győzte le, majd nem sokkal később, a 20 csapatos mezőny utolsó csoportmeccsén Srí Lanka ellen 22-9-re diadalmaskodott. Ez utóbbi a harmadik olyan meccse volt a magyar válogatottnak, amikor nem kellett végig játszaniuk a teljes mérkőzést, mert hamarabb elérték a 21 pontot, mintsem letelt volna a 10 perces játékidő. Utóbbi találkozó mindössze 6 perc 27 másodpercen át tartott, és az Aluinvent-DVTK játékosának, Medgyessy Dórának a duplájával zárult (a 6,25-ös vonal mögül a gyűrűbe érkező labda a 3x3-ban nem 3, hanem 2 pontot ér). A C jelű kvintett első helyén végzett magyar csapat az A csoport 2. helyezettje, Franciaország ellen játszik ma 13.10-től a négy közé jutásért. Amelyik csapat ezen a találkozón nyer, az vasárnap 17.30-tól, az ausztriai torna elődöntőjében a tokiói indulási jogot érő sikerért száll harcba a Japán – Svájc negyeddöntő győztesével.