Kolorcity-Kazincbarcikai SC

2020.08.06. 12:00

„Megyünk tovább, van még bőven meccs”

A labdarúgó NB II, 2. fordulójában idegenben szenvedett vereséget a Kolorcity-KBSC.

Molnár István

Fotó: Ádám János

FC Ajka – Kolorcity Kazincbarcikai SC 3-1 (1-1)

Ajka, 2000 néző. V.: Derdák.

FC Ajka: Horváth T. – Kovács N., Heffler T., Tar, Présinger – Kenderes, Tóth G. – Rétyi (Irimiás, 46.), Zamostny, Csizmadia (Soltész, 75.) – Nagy K. (Zsolnai, 90.). Vezetőedző: Kis Károly.

KBSC: Horváth L. – Orosz (Majzik, 77.), Oltean, Fótyik, Szűcs – Toma (Tóth L., 46.), Heil, Krausz, Oldal (Korbély, 65.) – Kovác, Bereczki. Vezetőedző: Vitelki Zoltán.

Jók: Kovács N., Heffler T., Kenderes, Csizmadia, Nagy K., ill. Krausz.

Kis Károly: – Alaposan felkészültünk a Barcikából, mert láttuk, hogy egy szervezett csapat játszott a Vasas ellen. Egy rögzített játékhelyzet után vezetést szerzett ellenfelünk, de ezután a csapat megtett mindent a sikerért, és a helyzetekből sikerült betalálni.

Vitelki Zoltán: – Elsősorban gratulálok a hazai csapatnak a győzelemhez, mi is ezért jöttünk. Úgy éreztem, hogy a csapat ma nem volt elég pontos, sok szituációban veszítettünk labdát, nem vállalkoztunk annyiszor, mint amennyiszer kellett volna. Megyünk tovább, van még bőven meccs, tanulnunk kell ebből a mérkőzésből is.

Kulcspillanatok:

12. perc: Jobb oldali vendég szabadrúgást követően Krausz továbbította csukafejessel 6 méterről a labdát a hálóba, 0-1.

14. perc: Fótyik hibázott nagyot és vétette el a labdát egy felívelést követően, Nagy K. köszönte, a kapuig ment vele, majd a kapus mellett elhúzva a hálóba továbított, 1-1.

63. perc: Kovács N. adott jó passzt Nagy K.-nak, aki a barcikai kapu előtt, a 11-est pont táján átkígyózott mindenkin, aztán a kapust is kicselezve a hálóba lőtt, 2-1.

80. perc: Heil megkapta második sárga lapját, így a kiállítás sorsára jutott, csapatának 10 emberrel kellett folytatnia a játékot.

91. perc: A 16-oson belül elkövetett vendég szabálytalanság után büntetőhöz jutott a hazai együttes, Zamostny kegyetlenül bevarrta a labdát a KBSC kapujába, 3-1.