„Volt esélyünk a győzelemre, de a döntetlen igazságos”

A labdarúgó NB II., 22. fordulójában Putnokon fogadta a Kazincbarcikai SC csapata az FC Ajka játékosait.

Kazincbarcikai SC – FC Ajka 1–1 (0–1)

Putnok, 200 néző. V.: Takács

KBSC: Horváth L. – Iszák, Heil, Fótyik, Farkas A. – Krausz, Toma, Németh T. (Géringer T., 82.) – Oldal, Fekete (Oltean, 84.), Kovác (Gábor L., 75.). Vezetőedző: Dzurják József

FC Ajka: Horváth D. – Lengyel, Kenderes, Kovács N., Tar – Nagy B. (Nagy I., 71.), Tóth G., Soltész, Heffler – Nagy M. (Csizmadia, 68.), Zamostny. Vezetőedző: Kis Károly

20. perc: A vendég szögletet követően Tar lövését még védte Horváth L., a kipattanó labdát azonban Lengyel a hazai kapuba juttatta, 0–1.

69. perc: Egy barcikai bedobást követően Németh tekerte a labdát a dunántúliak kapujába, 1–1.

Jók: Fótyik, Krausz, Németh, ill. Soltész, Lengyel, Zamostny.

Dzurják József: – Az első félidőben a szél játszotta a főszerepet, amely ebben az időszakban ellenfelünket segítette. A vendégek akár el is dönthették volna a mérkőzést. A szünet után rendeztük sorainkat, feljavultunk, átvettük a kezdeményezést és helyzeteket dolgoztunk ki. Volt esélyünk a győzelemre, de a döntetlen igazságos.

Kis Károly: – Az első 45 percben megnyerhettük volna a találkozót, hiszen a gólon kívül kétszer is a kapufát találtuk el. Mivel kihagytuk helyzeteinket, a sors megbüntetett bennünket, igaz, a fordulás után a hazaiak nagyobb tempót diktáltak és lényegesen jobban futballoztak, mint mi, így rászolgáltak a döntetlenre.