Kosárlabda

2019.07.13. 16:30

Éremért játszanak a lányok

A magyar U18-as leány kosárlabda-válogatott szombaton elődöntőt játszik az Európa-bajnokságon.

Kiss Angelika

A Szarajevóban zajló leány kosárlabda U18-as Európa-bajnokságon az egyenes kieséses szakaszban eddig két meccset játszott a magyar válogatott.

A franciák ellen

Az Aluinvent-DVTK sportszakmai igazgatója, Völgyi Péter szövetségi edző által irányított nemzeti csapat szerdán este a nyolcaddöntőben Belgium ellen játszott, és hosszabbításos meccsen aratott győzelmet, 83–73 (13–14, 21–17, 16–18, 14–15, 19–9)-ra. Ezen a találkozón a kontinensbajnokságon szereplő egyetlen diósgyőri játékos, Kiss Angelika kezdőként jutott szóhoz, 33:20 percet volt a pályán és 20 pontot szerzett. Egy nappal később a negyeddöntőben Csehország volt a mieink ellenfele, akiket 90–61 (28–25, 29–15, 23–8, 10–13)-re győztek le a piros-fehér-zöld színek képviselői. Ez utóbbi találkozón Kiss Angelika szintén kezdő volt, 13:09 percet játszott és 10 pontot gyűjtött. A csehek elleni siker zsinórban az ötödik győzelme volt a magyar válogatottnak, ugyanis a csoportküzdelmek során sorrendben Fehéroroszországot, Oroszországot és Szerbiát múlták felül.

A pénteki szünnap után a válogatott szombaton 20.45-től az elődöntőben a szintén veretlen Franciaország ellen játszik a fináléba kerülésért, míg a másik ágon Olaszország–Oroszország csatát rendeznek. Az Eb vasárnapi zárónapján az elődöntő vesztesei 17.30-tól a bronzéremért csapnak össze, az aranyérem sorsa pedig az elődöntő győztesei között a 19.45-kor kezdődő meccsen dől el.