2017.02.06. 12:27

MVLC: Ötödikként a felső házban

Miskolc - A Szőnyi úti uszodából szombaton elhozta mindhárom pontot a PannErgy-MVLC OB I-es együttese.

A miskolci érdekeltségű B-csoport utolsó alapszakaszbeli fordulója Tatabányán indult, ahol az a Honvéd vendégeskedett, amely a kezdés előtt még esélyes volt a felső házba való bejutásba. A fővárosiak azonban csak 4-4-es döntetlent játszottak idegenben, amivel eldőlt, hogy a miskolciak esti vendéglátója, a BVSC végez a nyolcas csoport negyedik helyén, mivel összevetésben jobb budapesti riválisánál. Tét azonban így is volt, mégpedig az, hogy a küzdő felek mennyi ponttal vágnak neki a középszakasznak (az első körben megszerzett egységeket ugyanis magukkal viszik).

Bowen villant

A mérkőzésen a vezetést Czigány szerezte meg a BVSC-nek, majd nagyjából két és fél perc múlva Bowen használt ki egy emberelőnyt. Ambrus ugyancsak a 6 az 5 elleni játékból vágta be a második hazai találatot, de Halek is becsatlakozott ebbe a versenybe (2-2). Ugyanő akcióból is megmutatta a képességeit, majd a Törökkel szemben elkövetett szabálytalanság miatt megítélt ötméterest Létay használta ki. Gólokban gazdag volt ez a felvonás, amibe még Milicic „dugója” is belefért (3-4). Hajtott a vendégegyüttes, amely a két alakulat borsodi fellépésén 5-5-ös ikszet hozott a vasutasokkal, a második negyed elején Bowen meg is villant. Elment már ennek a játékrésznek is nagyjából az ötven százaléka, mikor előnyben Misicet nem tudták tartani a BVSC-sek (3-6). Szabó Ben­degúz csökkentette a hátrány, aztán 3 perc 45 másodperc úgy csengett le, hogy nem rezdültek a hálók.

Nagyon akartak

A nagyszünetben kapust váltott a házigazda, a miskolciak montenegrói belső embere azonban őt is mattolta (Misic, 4-7). Jött két páros kiállítás, blokkok, elrontott lövések, hosszú ideig maradt az állás. 2:49 perccel a negyed vége előtt Hornyák jeleskedett, majd amikor Halek is gólt jegyzett, eldőlt a találkozó kimenetele (4-9). A túl nyugodt BVSC-nek csupán annyi maradt, hogy ha akarja, csökkentheti a hátrányát, ezt Czigány megtette, amikor 1 perc 14 másodperc telt el az utolsó felvonásból. Ki más, mint Misic megint villant, maradt az „öt közte”. A találkozó utolsó gólját ugyan a vendéglátók legjobbja, Czigány érte el, de a PannErgy-MVLC ismét nagy akaratról tett tanúbizonyságot, s azzal, hogy begyűjtötte a három egységet a Szőnyi úton, az 5. helyen kezdheti el a középszakaszt a legjobb nyolc között.

A bajnokság következő része – különböző egyéb pólós események miatt – február 22-én folytatódik, ekkor a miskolciak a másik csoport másodikjával, az OSC-vel játszanak majd.

MKB Euroleasing BVSC-Zugló – PannErgy-Miskolci VLC

6-10 (3-4, 1-2, 0-3, 2-1)

Budapest, 150 néző. V.: Molnár, Mucskai.

BVSC: Szakonyi – Czigány (3), Csapó (-), Török (-), Létay (1), Kovács (-), Pásztor (-). Csere: Györke (k), Szabó Bence (-), Várnai (-), Ambrus (1), Sugár (-), Nagy Á. (-), Szabó Bendegúz (1). Vezetőedző: Szűcs Levente.

MVLC: Csoma – Hornyák (1), Vadovics (-), Bowen (2), Misic (3), Milicic (1), Halek (3). Csere: Lukács Á. (-), Miklós (-), Szabó R. (-), Jakab (-), Lukács D. (-). Vezetőedző: dr. Sike József.

Gól/emberelőnyből: 13/3, ill. 11/4

Gól/büntetőből: 1/1, ill. 0

Szűcs Levente: – Ma jobb volt a Miskolc, gratulálok nekik a győzelemhez. Ugyanakkor nagyon lentről jöttünk fel, az is bravúrnak tekinthető, hogy bekerültünk a felső házba.

dr. Sike József: – Azzal, hogy ugyanezen nap, korábban a Honvéd megbotlott, a motivációs teher ránk került, hogy több ponttal mehetünk be a nyolcba. A csapat ezt a helyzetet is szépen fel tudta dolgozni, már másodszor bizonyította be, hogy a felső házban van a helye.