2014.12.18. 19:37

MEAFC: Szezoncsúcs a Gyula ellen!

Nyolc hazai játékos is kétszámjegyű pontot ért el a fölényes, 87 pontos miskolci sikerrel záruló mérkőzésen.

Pillanatok alatt kiderült, hogy a tabella utolsó helyén álló vendégcsapat nem sok jóra számíthat Miskolcon a negyven perc során. Agresszív játékunkkal alaposan elhúztunk a megilletődött, fiatal gyulaiaktól, így már a nyitó negyed végére jelentős előnyre tettünk szert (31-13), amit Szepesi, Tóth Tamás és Papp újabb remek kosaraival a félidő végéig tovább növeltünk (72-21).

A rekordidő alatt elért, mindig vidámságot okozó 100. pont már a harmincadik percben megérkezett, stílszerűen a mezőny legeredményesebbje, Szepesi egyik triplája jóvoltából (104-38). Az utolsó negyedben sem lazított a csapat. Megtiszteltük ellenfelünket azzal, hogy próbáltuk végig a maximumot nyújtani. Sűrűn forgatott csapatunk tagjainak bőven akadt sikerélménye, hiszen a 37 szerzett labda és 43 gólpassz következményeként nyolc játékosunk is kétszámjegyű pontszámot ért el. A találkozó utolsó kosarát az ellenfél legjobbja, Házi szerezte, így alakítva ki a hazai szemszögből roppant magabiztos végeredményt (145-58).

MEAFC - Gyulai Color KC

145-58 (31-13, 41-8, 32-17, 41-20)

MEAFC: Drahos (3/3), Szepesi (35/6), Tóth G. (4), Szojka (18), Radányi (10). Csere: Kiss (20/6), Tóth T. (15/3), Papp (13), Nádasi (10), Áron (10), Kovács (7). Edző: Bene Szilárd.

Gyulai Color KC: Demkó (8), Házi (26/9), Ludányi (11), Árgyelán, Kiss (10). Csere: Fórián (2), Vágó (1), Magyar. Edző: Tövisháti József.

Bene Szilárd, vezetőedző: - Könnyű mérkőzést játszottunk, mégis motiváltak tudtunk maradni a lefújás pillanatáig. Meccsről meccsre egyre jobb formában vagyunk, ezt a jó formát kell átmentenünk szerdára is, amikor Debrecenben játsszuk idei utolsó mérkőzésünket. Fejben rendben van a csapat, az apró sérülések pedig helyre jönnek addig.