Déli Ipari Park

2019.10.10. 08:00

Otthon érezze magát benne munkaadó és munkavállaló

Másfél milliárd forintból fejlesztette Miskolc a Déli Ipari Park infrastruktúráját és a mellette lévő iparterületet.

Szaniszló Bálint

A 120 hektáros iparterület fejlesztése folytatódik

Fotó: Bujdos Tibor

„Alapvető célkitűzés volt egy jó alapinfrastruktúrával és közlekedési kapcsolatokkal ellátott iparterület kialakítása – fogalmazott Várnai Beáta, a Miskolc Holding Zrt. gazdaságfejlesztési igazgatója. – Mindez ugyanis elengedhetetlen abban a versenyben, amelynek győzteseként Miskolc továbbra is vonzó célpontja lesz a beruházásoknak…”

Korszerű infrastruktúra

Miskolc Déli Ipari Parkja eddig az M30-as autópályáról a 304-es úton kiépített körforgalmon keresztül volt megközelíthető. Most a Bogáncs utcán, az ipari park északi részén új csatlakozási pontot alakítottak ki, a közösségi közlekedéshez új buszmegállókkal, gyalogátkelőkkel.

Mindez magával hozott további infrastrukturális fejlesztéseket – tudtuk meg –, így a csapadékvíz-elvezetési rendszer és közvilágítás, aszfaltos út, járda és kerékpáros nyom kiépítését. Emellett az ipari park keleti oldalán zúzalékos pályaszerkezettel szervizút és vízelvezető árok is épült. A város déli határában lévő kereskedelmi központok és a Joyson Safety Systems Hungary Kft. között is közvilágítással ellátott járda épült, így a gyár biztonságosan megközelíthető gyalogosan és kerékpárral is az áruházaktól. A növekvő létszámú munkavállalók biztonságosabb közlekedéséért buszfordulót is építettek a gyár közvetlen közelében.

Földhővel fűthetnek

A 304-es út déli oldalán, az 1000 hektáros iparterület részeként új, 120 hektáros zöldmezős beruházással a Hejő-patak mederrendezése mellett aszfaltburkolatos út épült járdával, kerékpárúttal és közvilágítással. Az ipari parkban és az új iparterületen a teljes alapinfrastruktúra elérhető, és Miskolc környezetbarát és okosváros-fejlesztési irányvonalaként a geotermikus energia is a befektetők rendelkezésére áll.

Az átadóünnepségen Miskolc alpolgármestere, Pfliegler Péter elmondta, a város folyamatosan fejleszti szolgáltatásait, infrastruktúráját, közösségi közlekedését.

„Összességében az önkormányzat minden fejlesztésével azt kell elérnünk, hogy a munkaadó és a munkavállaló jól érezze, otthon érezze magát Miskolcon – hangsúlyozta. – Mindez azt is jelenti, hogy folyamatosan javul az életminőség, folyamatosan fejlődik a város, egyre többet tudunk nyújtani. Megéri betelepülni, megéri maradni, fejleszteni, és megéri visszajönni Miskolcra.”

Miskolc Megyei Jogú Város Önkormányzata – konzorciumban a Miskolc Holding Zrt.-vel – a betelepülő vállalatok igényeit is szem előtt tartva fejlesztette az ipari parkot, amelyet másfél milliárd forint pályázati forrásból finanszírozott.

Ezek is érdekelhetik

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a boon.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!