Aluinvent-DVTK: Meglepetés-győzelem a Győr otthonában

© Fotó: BOON
Miskolc – Raksányi kiesése és a hazai 16-0-s széria ellenére is győzni tudott idegenben a Aluinvent-DVTK.

A női kosárlabda NB I 19. fordulójában vasárnap este a CMB Cargo UNI Győr csapatának vendége volt az Aluinvent-DVTK gárdája.

Jobban dobtak

A tabella harmadik helyen álló házigazdák nem kezdtek túl jól, a piros mezes vendégek közül Raksányi és Melnika is betalált, így 64 másodperc játék után 0-4 volt az állás. Innentől a vendégek játszottak nyugodtabban, a Győr futott az eredmény után, de a sok rontott dobás közepette nem tudta utolérni ellenfelét. Melnika közelijét követően (7-10) hazai időkérés következett, de ez sem használt, ahogy a cserék sem. A 8. perc végén Bach góljával 9-14 volt az állás, a játékrész hajrájában pedig, 11-15-öt követően Brewer vert be egymás után három duplát (13-21).
A második játékrészben is jobban dobott a DVTK: Bach simája után Szabó F. triplája ért célba (17-26), majd nem sokkal Zele kosara után megint Szabó F. volt a soros, és ezzel 10 pont fölé nőtt a piros-fehérek előnye (19-30). A hazai együttes próbálkozott mindennel, de az üres dobásait kihasználó, jól védekező és jól lepattanozó diósgyőriek ellen nem nagyon sikerült semmi. A 17. percben Fontenette hármasa után megint a fehér dresszesek kértek szünetet (25-35), és örömük legfeljebb annyi lehetett, hogy a negyed végén Nagy-Bujdosó egy trojkával csökkentette csapata akkori 12 pontos hátrányát (32-41).

A tréfélcserét követően nem sok jel utalt arra, hogy változás áll be (32-42), ha csak az nem, hogy a DVTK-nak sem sültek a dobásai. De ettől nagyobb baj is érte a vendégeket, a 24. percben Raksányinak aláfordul a bokája, le kellett cserélni, és már nem is tudta folytatni a meccset. Zavarodott lett a Diósgyőr játéka, sok eladott labda, kihagyott dobás után 34-44-es állást követően Nagy-Bujdosó vezérletével 3,5 perc alatt egy 16-0-s szériát (!) hozott össze a Győr. Minden bejött nekik, a vendégekben pedig csak Fontenette pontocskái tartották a lelket. A negyed végén az amerikai kosaras után Zele farigcsált, ő volt az egyetlen, aki Fontenettén kívül DVTK-ból betalált ebben a játékrészben, de Simon Zs. hármasa neki sem okozott örömet (53-48).

A veszőben lévő meccs utolsó játékrész elején Pecková szerzett fontos gólokat (53-52), majd Nagy D. egyenlített egy triplával (55-55). Innen egy darabig együtt haladtak a felek (60-60), aztán Szabó F., Fontenette és Pecková volt eredményes (60-66), amire győri időkérés volt a válasz. A szünet után Simon Zs. találataival jött fel a Győr (67-68), de ekkor Fontenette kettese és Nagy D. remek hármasa következett, és 64 másodperccel a vége előtt eldőlni látszott a csata (67-73). Ezen az újabb hazai időkérés sem változtatott, a DVTK innen már célba tolta a meccset, jobb dobóteljesítményével, eredményesebb lepattanózásával a harmadik negyedbeli rövidzárlata ellenére is megérdemelten nyerte meg az összecsapást.

– ÉM –

Kosárlabda: jegyzőkönyv

CMB Cargo UNI Győr – Aluinvent-DVTK 73-76 (17-21, 15-20, 21-7, 20-28)

Győrszentiván, 200 néző. V.: Győrffy, Tőzsér, Jakab L.

CMB Cargo UNI Győr: Czank (-), Fields (12/6), Török (5), Krivacevic (10), Goree (8). Csere: Nagy-Bujdosó (12/6), Robinson (4), Simon Zs. (16/6), Stepanova (6), Laklóth (-), Markó (-). Vezetőedző: Völgyi Péter.

Aluinvent-DVTK: Fontenette (17/3), Raksányi (6), Bsch (9), Pecková (9/3), Melinka (11). Csere: Szabó F. (7/3), Nagy D. (7/6), Brewer (6), Zele (4). Vezetőedző: Stefan Svitek.

Völgyi Péter: – Nagyon tompák voltunk védekezésben, csak a harmadik negyedben nyújtottunk olyan teljesítményt, ami egy ilyen rangadón kell. Sajnos, a triplavonal mögül is rosszul dobtunk, a Diósgyőr viszont nagyon jó napot fogott ki.

Stefan Svitek: – Jó mérkőzést játszottunk. A lányok mind támadásban, mind védekezésben betartották a megbeszélteket. Hatvan százalékkal dobtunk mezőnyből, át tudtunk lendülni azon is, hogy a Győr egy jó szériával átvette a vezetést. Gratulálok a lányoknak, reméljük Raksányi Kriszta bokasérülése nem súlyos.