boon-sportoldal

2017.12.06. 13:35

Ökölvívó ob: paksi ellen kezdi szereplését Csóka

Miskolc - Kedden nem kellett bokszolnia az M1 Fitness miskolci versenyzőjének az ob-n.

Kedden kezdődött és pénteken ér véget az idei felnőtt férfi ökölvívó országos bajnokság, amelynek helyszíne Budapesten a Halassy Olivér Sportközpont. Az eseményre összesen 145 nevezés érkezett, köztük azé a Csóka Nándoré (M1 Fitness Miskolc), aki a bő két évvel ezelőtt, 2015 augusztusában megrendezett szamokovi Európa-bajnokságon bronzérmet szerzett az 52 kilogrammosok mezőnyében. Csóka egy éve az ob-n döntőzött ebben a súlycsoportban, ám kikapott Szaka Istvántól (Madárfészek Alapítvány Akadémia, Tápiómente), így ezüst­érmes lett. A borsodi bunyós ebben az évben az 56 kilo­grammosok közé „ment fel”, és ebben a súlycsoportban az ob-n nem indult a címvédő egri Könnyű Róbert. Ezen kategóriának a sorsolását (is) kedden délben tartották, és kiderült, hogy Csókának nem kell ringbe lépnie kedden, nem kell bunyóznia a 8 közé kerülésért – a miskolci öklöző ma húz kesztyűt, a 4 közé jutásért a paksi Zsiga Zsolt lesz az ellenfele.