boon-sportoldal

2013.06.06. 10:56

Cselgáncs: Gercsák Szabina sikere

Junior Európa Kupán, Leibnitz (Ausztria), 30 ország 400 judósa indult.

Junior Európa Kupán, Leibnitz (Ausztria), 30 ország 400 judósa indult.Gercsák Szabina a Hell Miskolci Judo Club 63 kg-os válogatottja az idősebb korcsoportban is szépen szerepelt, hiszen mind az öt mérkőzését magabiztosan nyerve állhatott a dobogó legfelső fokára. Sorrendben a szlovén, holland és francia sportoló elleni mérkőzésén biztosan ment előre az elődöntőbe jutásig. Következett az angol Európa-bajnok Yeats-Brown aki iponvereséggel hagyta el a tatamit, így Szabina döntőbe jutott. Itt a vb-ezüstérmes orosz Dzigharos várta, akit wazari értékű dobással sikerült legyőznie. A verseny után után három napos küzdelmi tábort rendeztek, ahol bőséges volt a partnerválaszték mind mennyiségben és minőségben. Az Európa Kupa jó ráhangolás volt a két hét múlva kezdődő tallini ifjúsági Európa-bajnokságra – kaptuk a hírt Flórusz János edzőtől.