boon-sportoldal

2012.04.03. 10:57

Úszás: aranyak Hódmezővásárhelyről

Hódmezővásárhelyen került megrendezésre az úszó országos diákolimpia III-VI. korcsoportjának a döntőjére.

A Miskolc Városi Sportiskola tagjai két aranyérmet szereztek. A III. korcsoportban Lavotha Oszkár (a Szabó Lőrinc Általános és Német Két Tanítási Nyelvű Iskola 8. osztályos tanulója) a 100 méteres gyorsúszásban 55:64 másodperccel állhatott a dobogó legfelső fokára, megjavítva a nyári országos bajnokságon is aranyat ért eredményét. Lavotha a 100 m–es pillangón 3. helyezést ért el 1.02:62-es idejével.

A másik „aranyos” fiú ugyancsak a III. korcsoportos Urszin Csanád (az Ongai Általános Iskola 8. osztályos tanulója), aki 100 m-es mellen lett bajnok, szintén megjavítva a nyári legjobb időeredményét, 1.10:53-at teljesítve. Már mindketten a serdülő korosztály versenyeire készülnek Kollár Zoltán és Fridrich László irányítása alatt.