boon-sportoldal

2012.04.24. 15:01

Borsodi sikerek a Szlovákia Ringen

Hétvégén rendezték meg a Dunaszerdahely melletti Szlovákia Ringen az Országos Gyorsasági motoros bajnokság első futamát. A pénteki versenynapon több megyénkbeli motoros is rajthoz állt és hozott el érmet a versenyről.

Pénteken a szlovákokkal közös amatőr (Szlovák Kupa + K2 Motoracing Road & Ride) futamokkal indult a hétvégi rendezvény, melyen megyénk versenyzői is részt vettek. Délelőtt szabadedzések, délután időmérő és 17 órától a versenyek két kategóriában.

A versenynap több érmet is hozott a megyei versenyzőknek, a legfényesebbet Pelyhe Györgynek, akit a 600 cm3-es kategóriában elsőként intették le. (A versenyzőt korábban a ralis Balázs Öcsi navigátoraként ismerhette meg a hazai publikum.) Ugyanebben a kategóriában a dobogó harmadik fokára Németh László állhatott, Bucsi Róbert pedig szintén bronzérmes lett az 1000 cm3-esek között.