boon-sportoldal

2010.09.12. 18:34

Ózdi bringásé a Fehérkő Lába

<p>A zuhogó eső sem tántorította el a hegyikerékpározás szerelmeseit, az I. Fehérkő-Lápa Hillclimb versenyen, mely szombaton a Majláth- Fehérkő-lápa közötti több mint 7 kilométeres pályán zajlott.</p>

Közel hatvan bringás tekerte a pedált a zúzottköves, murvás, helyenként dagonyás kaptatón, hogy eldöntsék, kié lesz a Fehérkő Lába 2010 kitüntető cím. A számos korosztályban férfiak és nők részvételével tartott megméretésre a város és a megye sok csapata, amatőr és „profi” kerékpárosok gyűltek össze, hogy megküzdjenek a lejtővel és az időjárással.

A baráti hangulatú versenyen a négytagú ózdi csapatból hárman állhattak dobogóra, ózdi bringás, Fábián Norber lett az abszolút és felnőtt kategória győztese, és többek között egy új Volvo S60-as birtokosa egy hétre. Kovács István a master kategóriában győzött, Molnár Péter pedig a junior kategóriában 3. lett.