boon-sportoldal

2010.05.02. 21:15

Kövesdi győzelem, barcikai iksz

<p>A labdarúgó NB II Keleti csoportjának 24. fordulójában két megyei csapatunk lépett pályára vasárnap.</p>

Mezőkövesd-Zsóry – Hajdúböszörmény 2-1 (1-0)
Mezőkövesd, 600 néző. V.: Farkas T.

Mezőkövesd: Tajti – Nagy P., Vámosi, Elek, Kaszás – Hegedüs, Vitelki, Sivák (Lakatos, 86.), Bogdány (Ragó, 87.) – Haburcsák (Kovács, 76.), Szabó V. Edző: Huszák Géza.
Hajdúböszörmény: Bákonyi – Kerek, Póti, Papp, Király – Arnóczki, Bellon, Kiss L., Nagy D. (Balás, 68.) – Lovas, Fekete (Simtchatcha, 46.). Edző: Németh Károly.

3. perc: Bogdány cselezgetett a tizenhatos vonalánál majd lövése után a labda Szabó V. elé került aki 5 méterről a kapu bal felső sarkába helyezett, 1-0.
52. perc: Haburcsák ívelt be szabadrúgást a jobb oldalról, a hosszú saroknál Vitelki érkezett és a kapu bal alsó sarkába fejelt, 2-0.
93. perc: Kiss futott el a jobb oldalon majd középen Lovashoz játszott aki 2 méterről vette be a hazai kaput, 2-1.

Jók: Szabó V., Elek, Sivák, Vitelki, Haburcsák, ill. Bellon, Kiss.

Huszák Géza: – Megérdemelt győzelem, 2-0-nál két ordító helyzetet kihagytunk.
Németh Károly: – Nagy akarással játszottunk, ellenfelünk kapu előtti rámenőssége döntött.

Makó – Kazincbarcikai SC 2-2 (1-2)
Makó, 300 néző. V.: Oláh.

Makó: Czirbus – Rakonczai, Tóth I., Szamosszegi, Krucsó – Varga R., Magyar, Puskás, Maróti (Kulacsik, 63.) – Schreiber (Ngalle, 75.), Csák (Dálnaki, 87.). Edző: Kolozsvári János.
KBSC: Somodi – Vadász, Bányai (Engi, 46.), Kovács R., Sebők – Obrobéna (Horváth, 75.), Fehér, Ebala, Nagy T. – Stevica, Szilágyi (Olasz, 85.). Edző: Kócsi József.

13. perc: Szilágyi fejjel indította Stevicát, akit buktattak a tizenhatoson belül, tizenegyes: a büntetőt Odrobéna értékesítette, 0-1.
19. perc: Csák kapott jó labdát a barcikai kapu előtt majd a hálóba lőtt, 1-1.
39. perc: Ebala indította jó ütemben Odrobénát aki megszerezte második gólját, 1-2.
71. perc: Tizenegyeshez jutott a Makó, a büntetőt Magyar lőtte a kapuba, 2-2.

Jók: Csák, Magyar, ill. Odrobéna, Stevica, Ebala.

Kolozsvári János: – A látottak alapján igazságos döntetlen született.
Kócsi József: – Az első félidő után előnnyel mehettünk az öltözőbe, a másodikban még két ziccert is hibáztunk, úgy érzem nagyon jól teljesített a csapat.