Három góljával Miskolczi volt a miskolciak legjobbja

Miskolc - A Mol Liga alapszakasza 33. fordulójának meccsét megnyerte a DVTK Jegesmedvék csapata.

Alig, hogy megkezdődött a mérkőzés, már vezetett a vendégcsapat. Sági, a Macik ifjú titánja a 31. másodpercben vette be a Titánok hálóját, Magosi átadását váltotta gólra (0-1). Ezután sem álltak meg a csapatok és újabb 2 perc elteltével megduplázta előnyét a Jegesmedvék gárdája: a hátvéd Láda B. távolról vette be a fehérváriak ketrecét (0-2). A hazaiak azonban a meccsben maradtak, ugyanis 4.38-nál Kiss P. közelről volt eredményes (1-2).

Kétgólos előny

A 10. percben történt az összecsapás első kiállítása, ekkor Láday gáncsolásért kapott kényszerpihenőt, az emberelőnyből azonban nem tudta előnyét növelni a piros-fehér együttes. A találkozó negyedik gólja is teljes létszámnál született, a 12. percben Pavuk ügyeskedett (1-3). Nem sokkal később Láda B. részesült kisbüntetésben, társai viszont sikerrel védték meg hálójukat. Kiegyenlített játékkal telt el az első szünetig hátralévő idő.

A második harmad elején Colin fogása miatt fogyatkozott meg a miskolci társaság, de az otthoniak cicázásából nem lett semmi. A 3 pont sorsa 29.37 és 30.15 között dőlt el, ez a 38 másodperc küldte „padlóra” Kóger István gárdáját. Mindkét esetben öt-öt mezőnyjátékos volt a jégen, s ebben a szituációban előbb Miskolczi, majd Sakaris lőtt szép gólt (1-5). Portást váltottak a Titánok, Scolát Lemay váltotta fel, aztán Tóth A. akasztott a botjával és mehetett kicsit pihenni. A hátralévő időben a DVTK az eredmény tartására rendezkedett be, míg a fehérváriak görcsös akarása semmit nem hozott nekik a konyhára.

Emberhátrányból is

A zárófelvonásban egy ideig takaréklángon „égtek” a csapatok, majd a 46. percben a Jegesmacik Miskolczi révén elérték a fél tucatot (1-6), majd a miskolciak akkor sem jöttek zavarba, amikor emberhátrányba kerültek. Colin ugyanis még az „elfekvőben” csücsült, amikor Miskolczi – a nap hőse – mínusz egynél, azaz négy az öt ellen is betalált (1-7).

A Macik szombat este 18 óra 30 perctől a Jégcsarnokban fogadják a HK Beograd csapatát.

Fehérvári Titánok – DVTK Jegesmedvék

1-7 (1-3, 0-2, 0-2)

Székesfehérvár, 300 néző. V.: Mayer G., Haszonits (Tichon, Soltész).

Fehérvári Titánok: Scola – Krogh, Szabó B., Just, Vizi, Shupe – Láday, Imre P., Kocsis, Hamvai, Kiss P. 1 – Takács, Reiter, Pillók, Varga B., Mazzag – Erdei, Korbuly (1), Szász, Sofron Á., Balogh – Lemay (cserekapus). Edző: Kóger István.

DVTK Jegesmedvék: Adorján – Láda B. 1 (1), Leppanen, Magosi (1), Sági 1, Pavuk 1 – Gőz (1), Kuqali, Hajós (2), Tóth A. (1), Miskolczi 3 – Bernáth (1), Colin, Johnston (2), Sakaris 1, Toulmin (2) – Popovics, Szopos, Albert T. – Kiss B. (cserekapus). Vezetőedző: Douglas Bradley.

Kiállítások: 6, ill. 8 perc.

Kóger István: – Akartunk, szorgoskodtunk, de a vendégek nagyobb tudása gólokban is kifejezésre jutott.

Douglas Bradley: – Végig magabiztosan és koncentráltan játszottunk. Az egész találkozón a mi akaratunk érvényesült és a helyzeteinket is jó százalékkal használtuk ki. Gratulálok a csapatomnak, ma igazán jól játszottak és gratulálok Miskolczi Márknak is a mesterhármasához.