Jegesmedvék vs. FTC - Jól kezdődött és jól végződött

Miskolc - A Ferencváros volt a Macik vendége a Miskolcon rendezett Mol Ligás jégkorongmérkőzésen.

Akik elkéstek vagy a büfében ragadtak, lemaradtak Magosinak a 30. másodpercben szerzett vezető góljáról. A csatár Galanisz remek átadásával kilépett, maga mögött hagyta a védőket, rávitte a korongot Soósra, majd 3 méterről, egészséges tenyeressel a kapu bal oldalába emelt (1-0). Az 5. percben ismét a Magosi-Galanisz-Pavuk trió vezetett szemre tetszetős támadást, de a közönségnek játszva végül „meghaltak” a szépségben.

Soóst dolgoztatták

A 7. percben viszont megszületett a második hazai találat. Éppen egy vegyes sor volt a jégen a Maciknál, akciójuk végén pedig Ritó bombázott a ketrecbe (2-0). Később támadó (Sakaris) és védő (Gőz) is próbára tette a zöld-fehérek portását, aki olykor többet volt játékban, mint csapatának mezőnyjátékosai. Az első kiállítást Hietamaki kapta, a fórból azonban csak a gólveszélyig jutottak Hajósék.

Alárendelt szerepbe kényszerült a Fradi, melynek tagjai képtelenek voltak folyamatos összjátékot előadni, erejüket felemésztette a rombolás. A 15. percben bement a harmadik is: Johnston szemből, közelről, hibátlan mozdulattal passzolt a jobb sarokba (3-0). Az első harmad vége felé ismét bebizonyosodott, hogy jót tesz a Jegesmedvéknek, ha emberhátrányban vannak. A korongszerzés után Sakaris vágtatott el a jobb oldalon, majd addig nézegette magának a jobb alsó sarkot, amíg kilőtte (4-0). Ekkor úgy tűnt, hogy kivégzéssel ér véget a rangadó, aztán kevéssel a dudaszó előtt Jabornik vitte be a „szépségtapaszt” (4-1).

Gyors Fradi-gólok

A 23. percben Jabornik a kék vonalról laposan úgy lőtt a jobb alsó sarokba, hogy Adorján és a miskolciak már csak azt észlelték, hogy a hálótartó vasról kifelé jön a korong (4-2), majd 20 másodperccel ezt követően Tendler balról, éles szögből behúzta csapata újabb gólját (4-3) és megfagyott a levegő a lelátókon. A 29. percben Tóth A. került ziccerbe, lövés helyett azonban önzetlenül az átadást választotta, így nem jött össze az újabb emberhátrányos gól. Rendezték soraikat a miskolciak, akik néhányszor nagyon közel álltak ahhoz, hogy „lámpát” gyújtsanak. A 32. percben meglazult a zsűriasztal előtti plexi tábla, amelyet a műszaki személyzet addig csavarozott és szerelt, amíg végre folytatódhatott a játék. A hosszú holtidőt egyébként ki nyújtással, ki semmittevéssel töltötte el, a nézők pedig diszkózenét kaptak. Mivel ebben a harmadban gólképtelen volt a DVTK, maradt izgalom a harmadik harmadra is.

Popovics ügyeskedett

A 44. percben emberfórban Johnston közelről piszkált bele a korong útjába, a játékszer pedig Soós jobb lába mellett a kapuba vágódott (5-3). Ez megnyugtatta a miskolciakat, akik betegsége miatt nélkülözték egyik legjobbjukat, Miskolczit. Az 50. percben a régóta gólképtelen Popovics összehozta a hatodikat (6-3), egy védelmi hibát kihasználva viszont Hietamaki középtávolról „lepókhálózta” a jobb felső sarkot (6-4). Az izzadtságszagú hajrát Leppanen emberfóros gólja zárta (7-4).

DVTK Jegesmedvék – Ferencvárosi TC

7-4 (4-1, 0-2, 3-1)

Miskolc, 800 néző. V.: Halassy, Vas (Kis-Király, Berger).

DVTK Jegesmedvék: Adorján – Láda B., Leppanen 1 (1), Magosi 1 (1), Galanisz (1), Pavuk (1) – Gőz (1), Kuqali (1), Hajós, Tóth A., Sági – Bernáth, Colin (1), Johnston 2 (1), Toulmin (1), Sakaris 1 (1) – Karda, Popovics 1 (1), Szopos, Ritó 1 – Kiss B. (kapus). Vezetőedző: Douglas Bradley.

Ferencvárosi TC: Soós – Jabornik 2, Hietamaki 1, Dubek (1), Tendler 1 (2), Rafaj (3) – Schwindt, Erdélyi, Sumi, Szappanos, Kiss Á. – Lengyel, Garbacz, Shinkaruk (1), Kovács V., Papp (1) – Inglis, Németh - Bozsó (cserekapus). Vezetőedző: Greg Lindqvist.

Kiállítások: 6 perc, ill. 14 perc.

Douglas Bradley: – Jól kezdtünk és gyorsan komoly előnyt szereztünk. A második harmadot elrontottuk, nem találtuk a ritmust. A záró húsz percben kihasználtuk emberelőnyös helyzeteinket és ez döntött.

Greg Lindqvist: – Szörnyű volt az első harmad, ekkor átszaladt rajtunk a Miskolc. Aztán sokkal jobban hokiztunk, végül azonban a sok kiállítás megbosszulta magát, és futottunk az eredmény után.