Aluinvent-DVTK: A triplazuhatag elmosta

Miskolc - Velencében került pont a korábbi öt győzelemből álló DVTK-sorozat végére.

A női kosárlabda Európa Kupa csoportkörének 3. fordulójában, a G jelű kvartett egyik meccsén az Aluinvent-DVTK együttese az olaszországi Velencében lépett pályára szerda este a Reyer Venezia vendégeként.

A mérkőzés elején a diósgyőri Mokango villantott, az ő találataival kezdték el a pontgyűjtést a piros-fehérek. A kongói center szenzációsan játszott, a palánk alá betett labdákat hiba nélkül dobta, küldte a gyűrűbe, az olaszok nem tudták tartani. Amikor a 6. perc végén a 10. pontját is megszerezte Mokango, hazai időkérés következett, ami után vendégoldalon sokan kaptak lehetőséget a kispadról érkezve. Az első negyed hajrájában Goree faultos kosarával fordított, vezetett a meccs folyamán először a velencei gárda, ám a játékrész végén Kányási duplája után döntetlennel mentek pihenőre a csapatok (20-20).

A második játékrészben is zengett a csarnokban a ,,hajrá Diósgyőr”, a vendég drukkerek hatfős csoportjának nem volt ellenfele a szurkolásban. Ennek a negyednek az elején Goree volt eredményes, majd ismét Mokango következett, az ő pontjaival fordított a DVTK. Aztán jött két hazai tripla, és vendég időkérés (28-26), ami használt, mert újra a piros-fehérek jutottak előnyhöz (28-32). Brusztolt az olasz együttes, és kitartásuknak egyenlítés lett az eredménye (34-34), a folytatásban pedig öt pontos fórt raktak össze (39-34). Ekkor azonban Skoric, majd Sulciute következett, és ha a végén, az utolsó másodpercben Mokango dobása közben, az ellene vétett faultot befújják a játékvezetők, aligha egypontos fórral zárult volna a második menet (39-38).

A térfélcsere után

A hosszú szünet után mind a két gárda a kezdőjével folytatta a meccset, de a hazai csapat jött jobban vissza a mérkőzésbe (47-42). Védekezésben nem volt elég határozott ekkoriban a DVTK, így a Reyer Venezia folyamatosan növelte előnyét (52-44). Aztán amikor a palánkja alatt rendezte a sorokat a vendég együttes, az olasz gárda távoli kísérletekre állt át, és a 27. percben Goree ilyen találata után 10 pont fölé nőtt az előnyük (57-46), ami időkérésre sarkallta Cziczás edzőt. 64-51 után Zele a DVTK első tripláját szerezte csapata negyedik ilyen kíséretéből, miközben az olaszok ekkor ebben már 11 találatnál jártak 19 célzásból, és tulajdonképpen ennek köszönhették tisztes előnyüket (66-54).

A negyedik negyed elején az addig kevesebb lehetőséget kapott játékosok jutottak szóhoz a DVTK-nál, Kiss A. is pályára került. De nemcsak a vendégeknél, a hazaiaknál is a meccset a kispadon kezdők voltak ekkoriban a pályán, és inkább a küzdelem dominált. Aztán mindkét szakvezető elkezdte visszacserélni legjobbjait, 5 perccel a vége előtt 10 alá süllyedt a velenceiek fórja, miután Sulciute három büntetőből egyet azért bedobott (71-62). Aztán Anderson bevágta a hatodik tripláját, és ezzel végleg elvette a diósgyőriek kedvét a egy jó hajrá reményétől (76-62), és innentől a vendégek azért küzdöttek, hogy mínusz 20 alatt maradjanak, és ezt sikerrel tették.

ÉM-BCS

Reyer Venezia (olasz) – Aluinvent-DVTK 92-75 (20-20, 19-18, 27-16, 26-21)

Velence, 300 néző. V.: Faur (román), Hoxha (albán), Christou (ciprusi).

Reyer Venezia: De Pretto (10/6), ANDERSON (23/21), Guelich (9), Carangelo (8/3), STEINBERGA (15/3). Csere: Bestagno (11), Kacerik (3/3), GOREE (13/6), Gorini (-). Vezetőedző: Andrea Liberalotto.

Aluinvent-DVTK: Medgyessy (5), Sulciute (9), Walker-Kimbrough (4), SKORIC (17/3), MOKANGO (24). Csere: Zele (6/6), Szabó F. (-), Kányási (4), Katona (6), Kiss A. (-). Vezetőedző: Cziczás László.

Andrea Liberalotto: – Igazából a harmadik negyedtől játszotta azt a csapat, amire szükség volt ezen a meccsen a győzelemhez.

Cziczás László: – Ami a távoli dobásokon kívül különbség volt a csapatok között, az a védekezésbeli agresszivitás. Ebben még rengeteget kell fejlődnünk, ez a célunk.

A csoport másik mérkőzésén: KP Brno (cseh) – Nantes Rezé (francia) 58-84 (22-28, 13-23, 8-15, 15-18)