Aluinvent-DVTK: A másodikon is jobbak voltak a tolnaiak

Miskolc - Rangadót veszített a hét végén Szekszárdon az élvonalbeli diósgyőri női kosárlabdacsapat.

A női kosárlabda NB I/A hét végi, 16. fordulójában szombaton idegenben lépett pályára az Aluinvent-DVTK csapata. A piros-fehérek fordított párosításban kikaptak a Tolna megyeiektől, így cseppet sem várt könnyű feladat Czankékra. 6-2-vel kezdte az első negyedet az AKSC, a volt diósgyőri Bálint kosarával 10-4-re is elléptek. Feljebb kapaszkodott azonban a DVTK, és a vezetést is át tudták venni Horváthék (12-13, 14-15). Ezen pontról azonban a szekszárdiak mozdultak el jobban, pontosabban fejezték be támadásaikat, sűrűbben gyűltek a góljaik.

Bement a pályára

A palánk alatt szerezte első kosarát a pályaválasztó a második menetben, és a határozott, kemény védekezéssel nem tudott mit kezdeni a Diósgyőr. Czank és Jovanovic kinti kísérlete sem a kosárba hullott, utóbbit szerelte is a hazai túlerő. Studer Á. 32-17-re módosította az állást, némi tanácstalanság jelentkezett a DVTK-nál. Jovanovicot persze olyan fából faragták, hogy egy-két kihagyott helyzet nem veszi kedvét, ugyanis ekkor megmutatta, hogyan kell jól befordulni az ellenfél gyűrűje alatt. Czank határozott megindulása és biztos befejezése után 34-25-nél időt kért Djokic-edző, úgy látta, kicsit szusszanniuk kell. A mínusz 8 mentén mozgott a miskolci alakulat, és ennyi hátránnyal is mentek szünetre Rasheedék.

A harmadik negyed első fele nem a Diósgyőr szája íze szerint alakult, amiről maguk is tehettek, hiszen technikai faultokat gyűjtöttek, 52-37-nél még López-tréner is elfelejtkezett magáról, mert bement a játéktérre reklamálni. Érdekes módon a negatív dolgok a DVTK-t hozták fel, mert elkezdtek a játékra össz­pontosítani, Prahalis zsinórban 7 pontot termelt (55-45). Ruffin-Pratt szépen tett vissza egy lepattanót, mire a hazai szakvezető máris megbeszélést kezdeményezett. Innen felváltva estek a találatok, és marad -10 környékén a vendéggárda.

Élvezte a Szekszárd

A negyedik menet kezdetén Ruffin-Pratt hármasa élesztgette a reményt (64-56), ám még mielőtt a diósgyőriek túl beleélték volna magukat abba, hogy ezen az estén lehet keresnivalójuk, Erkic és Gereben hűtötte le őket (71-56). Az idő fogyott, és persze jöttek a rossz megoldások a borsodi oldalon, eladott labda, elhibázott tripla-kísérlet, nem begyűjtött védőlepattanó. Lisecéknek mindenre volt valamilyen válaszuk, persze hogy a meccs utolsó három percét élvezték, nagyon is (80-60). A befejező szakasznak túl sok jelentősége már nem volt, a hazai szurkolók ünnepelték csapatukat, a DVTK nem tudott jó teljesítményt hozni, és ezzel a vereséggel nagyon távolra került számukra az alapszakasz 1-4. helyezés valamelyike, és ezzel együtt elúszni látszik a negyeddöntős pályaelőny is.

Atomerőmű KSC Szekszárd – Aluinvent-DVTK

83-67 (25-17, 17-17, 22-19, 19-14)

Szekszárd, 1200 néző. V.: Kapitány, Söjtöry, Gál.

Szekszárd: Studer Á. (7), Theodoreán (8/6), ERKIC (14/6), BÁLINT (14/6), PIRSIC (12). Csere: LISEC (15/3), Studer Zs. (2), Gereben (7), Scekic (-), Mansaré (4), Antóni (-), Tamis (-). Edző: Zeljko Djokic.

Aluinvent-DVTK: Horváth (3), Czank (3), Rasheed (9/3), Szécsi (8/3), JOVANOVIC (14). Csere: RUFFIN-PRATT (15/3), Prahalis (9), Tomlinson (6), Adamecz (-). Edző: Miguel de Jesús López Alonso.

Kipontozódott: Theodoreán (40.).

Zeljko Djokic: – Nehéz mérkőzésen vagyunk túl. A győzelem kulcsa az volt, hogy reagálni tudtunk a Miskolc taktikáira. Szenzációsan játszottunk, büszke vagyok, hogy csapatként tudtuk nyerni. Ezek a győzelmek már nem véletlenek.

Miguel del Jesús López Alonso: – Gratulálok a Szekszárdnak, a játék minden elemében felülmúltak minket, s a kritikus pillanatokban is jobbak voltak nálunk. Ki kell értékelnünk a látottakat, és ki kell javítani a hibáinkat.