Női kosárlabda EK - A DVTK nem bírt Vajda Annáékkal

Miskolc - A DVTK hazai pályán kikapott a Vajda Annával felálló török Yakin Dogu Üniversitesitől csütörtökön a női kosárlabda Európa Kupa harmadik fordulójában.

Az eddigi két meccsét elvesztő magyar együttes az EK-ban veretlen Üniversitesit fogadta, amely eddig csak a címvédő Fenerbahcétól kapott ki a török bajnokságban.

Maikel Lopez együttese 11-10-ig vezetett, ám az ellenfél a második negyedben már kilenc ponttal elhúzott (14-23). A nagyszünetben 28-35 állt az eredményjelzőn. A miskolciak a térfélcsere után is futottak az eredmény után, de nem tudtak felzárkózni. A hazaiak legjobbja a szerb Tina Jovanovic lett 12 ponttal, a túloldalon Vajda Anna 5 pontig jutott.

Eredmények:

D csoport, 3. forduló:

• Aluinvent DVTK Miskolc- Yakin Dogu Üniversitesi (török) 53-71 (14-19, 14-16, 16-22, 9-14)