Tiszaújváros hírei

2012.04.24. 10:38

Értékes vk-pontok Ishigaki-ból

Tiszaújváros - A londoni olimpián való indulásért harcoló magyar triatlonosok – köztük a TVK-Mali TK színeit képviselő Rendes Csabával – múlt hétvégén Japánban megrendezett világkupa-futamon szereztek a kvalifikáció szempontjából rendkívül értékes pontokat.

Tiszaújváros - A londoni olimpián való indulásért harcoló magyar triatlonosok – köztük a TVK-Mali TK színeit képviselő Rendes Csabával – múlt hétvégén Japánban megrendezett világkupa-futamon szereztek a kvalifikáció szempontjából rendkívül értékes pontokat. Ishigaki városában április 22-én próbáltak szerencsét a mieink. A férfiak 1500 méter úszásból, 40 km kerékpározásból és 10 km futásból álló  versenyét a francia David Hauss nyerte meg. Rendes Csaba egy negyven tagú kerékpáros üldöző boly tagjaként a 30. kilométer környékén érte utol a nyolc fős szökevény-csoportot, melyben ott tekert a kiválóan úszó budaörsi Vanek Ákos is, aki tavaly Tiszaújvárosban bravúr-bronzot szerzett. A befejező számban Rendes Csaba bizonyult frissebbnek, aki a győztes gall sportolótól alig másfél perccel elmaradva a 22. pozícióban érkezett célba. Vanek Ákosnak ezúttal be kellett érnie a 40. hellyel.

A hölgyek versenyében az ezúttal is remekül úszó, az első bollyal kerékpározó budaörsi Vanek Margit a 14. helyen fejezte be a versenyt, míg a depóban egyik versenyzőtársával összeakadt, emiatt időt vesztett Kovács Zsófia a 22. helyen ért célba. A győzelmet a kanadai Kathy Tremblay szerezte meg.

Eredmények

Nők: 1. Kathy Tremblay (kanadai) 2:05:38 óra, 2. Aileen Morrison (ír) 2:05:58, 3. Sarah-Anne Brault (kanadai) 2:06:03, …14. Vanek Margit (magyar, Budaörsi TKE) 2:08:06, …22. Kovács Zsófia (magyar, GYÖTRIKLUB)  ) 2:10:14.

Férfiak: 1. David Hauss (francia) 1:50:06 óra, 2. Davide Uccelari (olasz) 1:50:10, 3. Gonzalo Raul Tellechea (argentin) 1:50:19, …22. Rendes Csaba (magyar, TVK-Mali TK) 1:51:54, …40. Vanek Ákos (magyar, Budaörsi TKE) 1:53:47.