szon-sportoldal

2011.11.04. 21:13

NYKK: A hajrában tört fel az Olaj

Érvényesült a papírforma Szolnokon, de a Marso-Vagép NYKK sokáig megnehezítette a bajnok dolgát.

Megilletődve nem lehet pályára lépni Szolnokon, és az első percek alapján úgy tűnt, a nyíregyháziak nem ismerik ezt a fogalmat a bajnok otthonában. Polyák László szűk egy perc alatt hegesztett be két triplát, 1–10-nél pedig Pór Péter jobbnak látta, ha időt kér. Vagyis, az idén megszokott jó NYKK-kezdés az Olaj oroszlánbarlangjában sem maradt el, olyannyira, hogy a 9. percben már a maroknyi nyíregyházi tábor számolt tízet a hazaiakra...

A gondok a második negyedben kezdődtek, amikor Soós Gábor két büntetőt és Pap Iván szándékosnak vélt hibája után a labdabirtoklás utáni triplát is értékesítette (19–22). Innen még meglépett egyszer a vendégcsapat (22–30), de a harmadik tripláját elhintő Soós révén a 17. percben a meccs során először vezetett a bajnok (32–30).

A folytatásban sem adta olcsón a bőrét a vezetést egyszer még visszavevő, Stefan Fekete ponterejére alapozó NYKK, a 26. percben regisztrálhattuk az addigi legnagyobb Szolnok-előnyt (47–43). Ivan Miskovics Báder Mártonról gyűjtötte a pontjait és a lepattanóit, de a kinti dobások nagyon nem akartak sikerülni, így az ebben a műfajban jobb házigazda tíz pontos előny közelébe ért a harmadik negyed végére (60–51).

A nyíregyháziak utolsó felzárkózási kísérlete 66–60-nál dőlt dugába, de az előzetes erőviszonyok alapján senki sem gondolta volna, hogy ennek a meccsnek akár egyetlen percig is kérdéses lehet a győztes kiléte. Nemhogy harmincötig. Igaz, az utolsó percek 21–2-es hazai rohamával kialakult az a különbség, ami benne volt a pakliban.

Szolnoki Olaj KK–Marso-Vagép Nyíregyháza KK 87–62 (12–22, 22–11, 26–18, 27–11)

Szolnok, 1200 néző, v.: Pálla, Frányó, Boros.

Szolnok: Trotter 11/3, Horváth Á. 10/6, Gay 13/3, Nikolov 8/3, Báder 16. Csere: Mills 14, Trepák, Soós 11/9, Fodor M. 2, Grebenár 2. Edző: Pór Péter.

NYKK: Fekete 20, Polyák 11/6, Mohácsi 5, Djogo 4, Miskovics 17. Csere: Siska, Pap I. 2, Nagy K. 3/3, Pavlovics V. Edző: Ferenczi Tamás.

Az eredmény alakulása, 2. perc: 0–6, 4.: 1–10, 10.: 10–22, 12.: 19–22, 14.: 19–28, 17.: 32–30, 21.: 34–35, 26.: 47–43, 28.: 56–48, 33.: 64–56, 35.: 66–60, 39.: 81–60.

Mesterszemmel

Pór Péter: – Nehezen indult a mérkőzés, de a végén sima győzelemre hoztuk a kötelezőt.

Ferenczi Tamás: – Három és fél negyeden keresztül magunkat, de a végjátékra bedarált bennünket a hazai csapat.