2017.09.29. 16:58

DVTK: A fővárosban hazai vereség

Miskolc - A Celldömölki VSE volt a diósgyőri asztalitenisz-csapat ellenfele csütörtökön.

Az első két hivatalos játéknapon elmaradt a mérkőzése a DVTK I. férfi asztalitenisz-csapatának az Extraligában, és mindkét meccset a héten pótolta be az együttes. A Széll Zsolt, Molnár István Patrik, Arturs Reinholds összetételű hármas szerda délután Sopronban a helyi Turris SE ellen játszott, s győzött 6-3-ra. A trió tegnap délelőtt szintén asztalhoz állt, szervezési, utazási okok miatt Budapesten, az Ormai csarnokban csapott össze a tavalyi bronzérmes, ám előtte hétszeres bajnok CVSE-Swietelsky-Jufa Hotel I. gárdájával.

Széll szépített

A párost Széll és Molnár kezdte, szemben Fazekas Péterrel, illetve Kriston Dániellel, utóbbiak 3:0-ra (-9, -11, -1) nyertek, így vezettek a vasiak (0-1). A sokkal esélyesebb CVSE-nél Szita Márton 0:3-mal hozta a Széll elleni mérkőzést (9:11, 2:11, 7:11), míg Fazekas a három menetben összesen tíz poént engedélyezett Reinholdsnak (0:3 – 3:11, 1:11, 6:11) – összesítésben 0-3. A negyedik összecsapáson Molnár Kristonnal csapott össze, a diósgyőriek fiatalja három szettben alulmaradt (9:11, 1:11, 9:11). Az ötödik meccs meghozta a szépítést a DVTK-nak, ugyanis Széll 3-1-re (11:8, 6:11, 11:6, 11:9) verte Fazekast, 1-4.

Ezután Molnár Szitával ütött, a csata a celldömölki pingpongos sikerével fejeződött be, annak ellenére, hogy az első játszmát megnyerte a Diósgyőr asztaliteniszezője (12:10, 10:12, 4:11, 7:11), 1-5. A hetedik párharcban Reinholds, illetve Kriston lépett asztalhoz, 0:2 után győzött a miskolciak légiósa, viszont a negyedik menetben ismét kikapott, s így 1:3-mal ért véget a mérkőzés. Így az összecsapást a Celldömölki VSE gárdája nyerte, 6-1-re.