Benczés Miklós: "Úgy tisztességes, hogy le kell mondanom"

Mezőkövesd – A labdarúgó NB II 13. fordulójában a Budaörs gárdáját fogadta a Mezőkövesd Zsóry FC vasárnap délután.

Mezőkövesd Zsóry FC – Budaörsi SC 0-2 (0-1)

Mezőkövesd, 900 néző. V.: Karakó.

Mezőkövesd Zsóry FC: Dombó – Nagy J., Devecseri, Szeles, Fótyik – Takács P. (Harsányi, 75.), Hegedűs D. – Molnár G., Tamási Zs. (Rácz, 59.), Heffler – Máté J. Vezetőedző: Benczés Miklós.

Budaörsi SC: Szentpéteri – Horváth L., Tányéros, Hegedűs J., Ódé – Csobánki, Sajbán – Csillag (Ferkó, 76.), Papp M. (Lajer, 83.), Bogáti (Menyhárt, 66.) – Szabó V. Vezetőedző: Miskei Attila.

35. perc: Papp M. 10 méteres lövése Dombót érintve vánszorgott a gólvonalon túlra, 0-1.

65. perc: Bogáti jobb oldali szögletét Csobánki 8 méterről fejelte a kapu jobb oldalába, 0-2.

Jók: senki, ill. Papp M., Szentpéteri, Bogáti, Csobánki, Hegedűs J., Tányéros.

Benczés Miklós: – Nagyon keveset láttam a találkozóból, az első félidőnek a hetven százalékát és a gólt sem. Kicsit furcsa úgy belenyúlni a mérkőzésbe, hogy a köd miatt nem látom, mi történik a pályán a játékosaimmal és szintén nem látom azt, amiért vállalom a felelősséget. De vállalom és úgy tisztességes, hogy le kell mondanom. Az őszi szezon végére távolodunk az élmezőnytől, ebben megvan az én felelősségem is. Sajnálom, hogy egy-két játékosom nem teheti meg ugyanezt, ugyanis nem egyedül nekem kellene elvinni a „balhét”. Én természetesen vállalom, odateszem a hátamat és csattanjon az ostor.

Miskei Attila: – Voltak gondok a pályán, hogy merre is van a labda. Minden játékos előtt le a kalappal, hogy ilyen körülmények között is jó mérkőzést játszottak. Az volt az esélyünk, hogy csapatként álljunk helyt és ezt megtettük. A váltások a védekezésből támadásba jól sikerültek, ebből szereztünk gólt is.