2013.08.24. 20:04

BOON-ÉLŐ - Újpest vs. MSE 6-1 (2-1)

Mezőkövesd, Budapest - A labdarúgó OTP Bank Liga NB I. 5. fordulójában a Mezőkövesd Zsóry FC gárdája az Újpest FC vendégeként lépett pályára szombaton 21 órától. Az összecsapásról élőben tudósítottunk a Borsod Online-on.

Újpest

6 - 1

MSE

Budapest, 2013.08.24. 21:00

Az Újpest - Mezőkövesd (6-1) mérkőzés után a két csapat vezetőedzője értékelte a látottakat.

90+3

Vége a mérkőzésnek, a játékvezető három percet hosszabbított. Hamarosan érkeznek az edzői nyilatkozatok is.

89

Már fél tucatnál tart az Újpest. Tshibuabua középre adta a labdát, amelyre Kabát lecsapott és hat méterről a bal felső sarokba emelte. 6-1

85

A mérkőzés utolsó cseréje: Vermes helyére Litauszki folytatja.

84

Az ötödik újpesti gól is megszületett. Kabát átadását Tshibuabua 15 méterről ballal a bal alsó sarokba helyezte. 5-1

82

Simon K. helyett Horváth R. lépett a pályára.

81

Menougong a bal sarok mellé perdített tíz méterről.

80

Balogh visszarántotta Dobost, ezért besárgult.

78

Éles átívelését Dobos mintegy 20 méterről jobb belsővel lőtte kapura, a labdát Balajcza lábbal hárította.

75

Bagi 20 méterről jobb külsővel méterekkel lőtt a bal sarok mellé.

73

Utolsó cserelehetőségét is kimerítette a Mezőkövesd: Petneházit lehívta a pályáról Véber György és Bagit küldte a helyére.

67

Cserélt az Újpest is: Lázár Bencét a rutinos Kabát váltotta a gyepen.

66

Vermes kapta az újpestiek első sárga lapját.

65

Negyedszer is a vendégek kapujába került a labda. Anton az alapvonalig vitte a labdát a bal oldalon, beadását pedig Ahjupera hét méterről a tehetetlen Szántai mellett a jobb sarokba fejelte. 4-1

59

Balajti helyére az apró termetű Bogdányt küldte a pályára Véber György.

58

Lázár B. 18 méterről jobbal a jobb sarok mellé lőtt.

51

Harmadik gólját is összehozta az Újpest. Lázár futott el a jobb oldalon, középre gurított, Simon Krisztiánhoz került a labda, aki néhány lépést tett, majd 14 méterről úgy lőtt a bal alsó sarokba, hogy a labda a vetődő Szántait is érintette. A Mezőkövesd ennek ellenére nem adta fel a mérkőzést, a sárgában játszó vendégek a mezőnyben tetszetősen futballoztak, és ha lehetőségük adódott rá, gyors kontratámadásokat is vezettek.

46

Cserélt a Mezőkövesd: Irhás helyére Olasz D. állt be, s ezzel a változtatással Véber György jelezte, hogy csapatának támadó játékát kívánja erősíteni, hiszen középpályást csatárra cserélt.

45+2

A játékvezető két percet hosszabbított.

44

Vezetést szerzett az Újpest. Anton begurítását Ahjupera öt méterről a védőket megelőzve a kapu közepébe lőtte. 2-1

43

Simon K. közeli lövését Szántai mentette.

41

Petneházi 15 méterről a bal alsó sarok mellé fejelt.

Nyílt sisakkal játszottak a csapatok, így jó iramú, és helyenként élvezetes volt a játék.

31

Egyenlített az Újpest. Simon K. elfutott a bal oldalon, majd tíz méterről jobbal a kapu bal sarkába helyezett. 1-1

30

Petneházi is besárgult, mert akadályozta a hazai szabadrúgás elvégzését.

26

Irhás sárga lapot kapott időhúzásért.

Kiegyenlítetté vált a mérkőzés, lám a vezető gólja után lábra kapott a Mezőkövesd, a vendégek remekül adogattak, játékosaik közül különösen Monougong volt aktív, aki számtalan csellel vétette észre magát.

17

A mérkőzés első sárga lapját Hegedűs Cs. kapta, mert szabálytalanul szerelte Lázárt.

16

Menougong remek labdát kapott középen, a lesre játszó hazai védők közül kilépett, majd 15 méterről jobbal a jobb alsó sarokba bombázott. 0-1

12

Vermes hat méterről ismét zavartalanul fejelhetett, de rosszul célzott, így a labdája a bal kapufa mellett hagyta el a játékteret. Szinte kizárólag a kövesdiek térfelén pattogott a labda, mégis a kövesdiek szereztek vezetést.

10

Balogh a bal oldalról élesen a kapu elé lőtte a labdát, amelyet Szántai ölelt mellre.

9

Bal oldali szöglet után Vermes öt méterről fölé fejelt. Az Újpest rohamozott, a mezőkövesdiek védekeztek.

7

Menougong 18 méterről méterekkel lőtt a jobb sarok mellé.

6

Lázár kitört, de Szalai a 16-oson belül lefutotta és menteni tudott.

4

Gólhelyzet alakult ki a vendégek kapuja előtt, de a védők együttes erővel tisztáztak az újpesti belsők elől.

1

Az Újpest kezdte a játékot.

A mérkőzést Solymosi Péter vezeti, asszisztensei Berettyán Péter és Varga Gábor lesznek. Az alapvonalon Szabó Zsolt és Berger József áll majd, a tartalék játékvezető pedig Lémon Oszkár.

Labdarúgó OTP Bank Liga NB I., 5. forduló

Újpest vs. MSE

6 - 1   (2 - 1)

Budapest, - néző. V.: Solymosi P. (Berettyán P., Varga G.).

Újpest FC: Balajcza - Vermes, Vasiljevic, Simon, Ahjupera, Anton, Balogh, Fernandez, Ligot, Tshibuabua, Lázár

Vezetőedző: Kozma István

Mezőkövesd Zsóry FC: Szántai - Hegedűs Cs., Szalai, Hegedűs D., Éles, Dobos, Farkas, Irhás, Petneházi, Menougong, Balajti

Vezetőedző: Véber György

Gólszerző: Menougong a 16. (0-1), Simon K. a 31. (1-1) és az 51. (3-1), Ahjupera a 44. (2-1) és a 65. (4-1), Tshibuabua a 86. (5-1), Kabát a 89. (6-1) percben.

Sárga lap: Hegedűs Cs. a 17., Irhás a 26., Petneházi a 30., Vermes a 66., Balogh a 80. percben.

Kiállítás:

Csere: Irhás helyett Olasz D. a 46., Balajti helyett Bogdány az 59., Lázár helyett Kabát a 67., Petneházi helyett Bagi a 73., Simon K. helyett Horváth R. a 82., Vermes helyett Litauszki a 86. percben.

[poll id="424"]

MSE a Facebookon is

A Mezőkövesd Zsóry FC NB I-es csapatáról szóló híreket a Facebook-on is olvashatja: https://www.facebook.com/MezokovesdiSE

A Szusza Ferenc stadionban szombaton 21 órakor kezdik az Újpest FC – Mezőkövesd Zsóry FC NB I-es focimeccset. A mérkőzésről élőben tudósítunk a Borsod Online-on.

Az NB I újoncánál is zajlik az élet: csütörtökön védőt „szereztek”, a csatár érkezését viszont kacsának nevezték.

Rosszul sikerült a mezőkövesdi pályaavató: az NB I 4. fordulója keretében simán kikaptak a hazaiak.

Az Újpest FC otthonában lép pályára a Mezőkövesd Zsóry FC csapata az NB I 5. fordulójában. A mérkőzésről élőben tudósítunk szombaton 21 órától. Ön mit tippel a meccsre?