MKC: Végig vezettek, tavasszal is folytatják

Mezőkövesd – Magyar Kupa találkozót vívott szerda este a Mezőkövesdi KC férfi kézilabda együttese, amely továbbjutott.

A férfi Magyar Kupa előselejtezőjében és 1. fordulójában még nem kellett pályára lépniük a dél-borsodiaknak, akik a második körben Egerben nyertek (32-22), a harmadikban pedig Békésen (27-21). Az előző sorozatban bronzérmes kövesdiek jól kezdték a meccset (4-2), miközben Holló is „bevédte” magát. Ezt követően kissé lassan gyűltek a találatok, amiben szerepet játszottak a kapusok, a védőmunka, és a támadásban becsúszott hibák.

A házigazda viszont mindig ellenfele előtt járt, és nem egy alkalommal négy góllal is vezetett (7-3, 12-8). Sokszor tanácstalan volt a Cegléd, ugyanakkor a Kövesdnél mindig akadt valaki, aki tovább tudta lökni a társaságot: hol Holló, hol Antal, hol Benis, illetve a cserekapus Balogh, aki fontos pillanatban hárította Andelic büntetőjét. A félidő végére azonban szoros állás alakult ki, hiszen hamar két kiállítást is kapott az MKC, a másodikat – ütésért – feleslegesen gyűjtötte be Trivkovic.

Benisé az utolsó

A második félidő elején „befagyott” a pályaválasztó, csaknem nyolc percet kellett várnia a közönségnek első találatukra. Amelyet az a Kiss R. szerzett 13-13-nál, aki az egész második félidőben fantasztikusan kézilabdázott, bátran vállalkozott és nem ijedt meg az előtte adódó lehetőségektől. Egy-két találattal mindig az MKC vezetett, de a Cegléd ott loholt Antalék hátában. A kapusok is megtették a magukét, rájuk nem lehetett panasz. Az utolsó két percre 25-24-gyel mentek bele a felek, fél perccel a rendes játékidő lejárta előtt Kun egalizált, ám a kövesdiek az ellenakciónál kijátszottak egy figurát Benisre, aki 59:51-nél megszerezte a győzelmet és továbbjutást érő gólt.

A Balatonfüred, az Orosháza, illetve a Csurgó már korábban továbblépett a következő fordulóba, hozzájuk csatlakozott most a Mezőkövesdi KC. Az ötödik kör két csatájának győztese majd készülhet a négyes döntőre, amelynek automatikus résztvevői a veszprémiek és a szegediek.