2024.04.20. 19:12

DVTK-DVSC: őrült meccsen, 8 gól!

A labdarúgó NB I 29. fordulójában Diósgyőri VTK – Debreceni VSC mérkőzést rendeztek, szombaton, 19.30-tól.

A DVTK kapusa, Odyntsov (feketében) bár három gólt kapott, de több bravúrt is bemutatott

Fotó: Árvai Károly

A Diósgyőri VTK – Debreceni VSC mérkőzés végeredménye: 5-3.
----
97. perc: Vége a mérkőzésnek.
----
93. perc: Vallejo labdájával Szabó L. indult meg a jobb oldalon, középre adott passza Fekete V. elé került, a DVTK-ban az élete első meccsét játszó fiatal 8 méterről a kapuba lőtt, 5-3.
----
91. perc: Roamnchuk helyett Batai állt be. Stephen is visszatért az ápolás után.
----
90. perc: Hét perc hosszabbítás következik.
----
90. perc: Stephent ápolják.
----
89. perc: Lagator lőtt a kapu mellé.
----
86. perc: Csere mindkét oldalon Pozeg Vancas helyett Szabó L., Domingues helyett Bódi állt be.
----
83. perc: Bárány tálalt Ojediran elé, aki 15 méterről a bal alsó sarokba lőtt, 4-3.

----
80. perc: Megvan a hivatalos nézőszám is, ami 6005 fő.
----
77. perc: Hazai csere, Edomwonyi helyett Fekete V. állt be.
----
72. perc: Lagator fejesét fogta meg a DVTK kapusa.
----
70. perc: Bárány közeli lövését védte Odyntsov, majd gyors egymásután még két bravúrt mutatott be a hazai kapus.
----
69. perc: Két csere a vendégeknél, Vajda B. helyett Szécsi, Loncar helyett Szuhodovszki állt be.
----
67. perc: Egy hazai szögletnél a debreceni védelem röviden szabadított fel, a labda Gera elé került, aki 5 méterről a kapu bal oldalába lőtt, 4-2.
----
66. perc: Kettős csere a DVTK-nál, Bényei helyett Gera, Klimovich helyett Holdampf folytatja.
----
64. perc: Dzsudzsák kapott sárga lapot.
----
64. perc: Bárány lőtt a kapu mellé, közelről.
----
60. perc: Edomwonyi szerzett labdát a debreceni 16-oson belül, majd két védő között, 8 méterről a léc alá lőtt, 3-2.
----
56. perc: Klimovich lövését védte Megyeri.
----
48. perc: Dzsudzsák lövése kipattant Odyntsovról, Bárány elé, aki 10 méterről a kapu jobb oldalába lőtt, 2-2.
----
46. perc: Mindkét csapat cserélt, a debrecenieknél Manrique helyett Ojediran állt be, a diósgyőrieknél Pernambuco helyett Feuillassier.
----
20.35: Megkezdődött a második félidő.
----
45+4. perc: Vége az első félidőnek.
----
45+2. perc: Vajda B. lőtt a kapu fölé.
----
45. perc: Négy perc hosszabbítás következik.
----
44. perc: Bényei kapu előtti fejese szállt a léc fölé.
----
42. perc: Vajda B. jobbról érkező beadása Chorbadzhiyski lábáról pattant Baranyai elé, utóbbi 7 méterről lőtt a kapuba, 2-1.
----
38. perc: Bárány közteli lövése vágódott le egy hazai védőről.
----
31. perc: Pernambuco bal alsó sarokra tartó büntetőjét Megyeri kiütötte, majd Lund és Pernambuco újabb próbálkozását is hatástalanították a vendégek.
----
30. perc: Ferenczi sárga lapot kapott.
----
29. perc: Pozeg Vancast rántotta le Lagator a 16-oson belül, a játékvezető 11-est ítélt.
----
22. perc: Lund ívelte előre a labdát, Edomwonyi kibújt a védője mellől, beletette az emelésbe a fejét, onnan pedig a laszti a léc alá hullott, 2-0.
----
21. perc: Pozeg Vancas baloldali szögleténél tisztáztak nehezen a vendégek.
----
12. perc: Lagator fejelt a léc fölé.
----
8. perc: Edomwonyi lőtte el a labdát keresztbe a kapu előtt.
----
5. perc: Dzsudzsák szabadrúgását ütötte ki a bal alsó saroknál Odyntsov.
----
1. perc: Bényei jobbról érkező beadását Klimovich a 11-es pontról fejelte a jobb alsó sarokba, 1-0.
----
19.30: Megkezdődött a mérkőzés.
----
A ma reggel elhunyt egykori válogatott játékos, a DVTK Aranycsapatnak tagja, Tatár György és a néhány napja elhunyt csapattársa, Feledi László emléke előtt tisztelegve, gyászszünet előzte meg a meccset.
----
A mostani mérkőzést a DVTK zsinórban négy nyeretlen bajnokival a háta mögött várta, a diósgyőriek legutóbb március 16-án nyertek, a Paksi FC ellen, hazai környezetben 2-1-re. A DVSC-nél nem lehet szériáról beszélni, ugyanis a hajdúságiak két hete otthon 2-1-re kikaptak az MTK Budapesttől, a múlt hét végén pedig, szintén pályaválasztóként 1-0-ra győztek a Kecskeméti TE ellen.
----
A DVTK és a DVSC ebben az évadban egymás ellen lejátszott két bajnokija közül az elsőn, tavaly szeptember 23-án, Diósgyőrben 3-1-es hazai győzelem született, az idén február 3-án, Debrecenben pedig 2-2-re végeztek a felek.
----
Diósgyőri VTK – Debreceni VSC 5-3 (2-1)
Diósgyőr, 6005 néző. V.: Bogár (Bornemissza, Garai).
Diósgyőri VTK: Odyntsov – Bokros, Lund, Chorbadzhiyski, Stephen – Vallejo – Bényei, Pernambuco, Klimovich, Pozeg Vancas – Edomwonyi. Vezetőedző: Vladimir Radenkovic.
Debreceni VSC: Megyeri – Baranyai, Romanchuk, Lagator, Ferenczi – Manrique – Vajda B., Dzsudzsák, Loncar, Domingues – Bárány. Vezetőedző: Srdjan Blagojevic.
Csere: Manrique helyett Ojediran a 46., Pernambuco helyett Feuillassier a 46., Bényei helyett Gera a 66., Klimovich helyett Holdampf a 66., Vajda B. helyett Szécsi a 69., Loncar helyett Szuhodovszki a 69., Edomwonyi helyett Fekete V. a 77., Pozeg Vancas helyett Szabó L. a 86., Domingues helyett Bódi a 86., Roamnchuk helyett Batai a 91. percben.
Sárga lap: Ferenczi a 30., Dzsudzsák a 64. percben.
Gólszerző: Klimovich (1-0) az 1., Edomwonyi (2-0) a 22., Baranyai (2-1) a 42., Bárány (2-2) a 48., Edomwonyi (3-2) a 60., Gera (4-2) a 67., Ojediran (4-3) a 83., Fekete V. (5-3) a 93. percben.