2023.11.24. 19:45

Paksi FC – DVTK – ÉLŐ tudósítás

A labdarúgó NB I 14. fordulójában pénteken 20.00-tól Paksi FC – Diósgyőri VTK mérkőzést rendeztek.

A 14. forduló nyitómeccsén a Paksi FC és a DVTK csatázik

Fotó: Török Attila

A mérkőzés végeredménye: Paksi FC – Diósgyőri VTK 4-1
----
94. perc: Vége a mérkőzésnek.
----
90. perc: Négy perc hosszabbítás következik.
----
88. perc: Stephen lőtt balról a léc fölé.
----
85. perc: Bényei bombázott az oldalhálóba, 10 méterről, szélről.
----
84. perc: Kettős csere a Paksnál, Szappanos helyett Simon B., Hahn helyett Pesti állt be.
----
83. perc: Hahn lőtt a jobb alsó sarok mellé.
----
80. perc: Haraszti adott jó labdát Hahnnak, aki elfektette Chorbadzhiyskit, majd jobbról, 10 méterről a kapu jobb oldalába lőtt, 4-1.
----
75. perc: DVTK csere, Acolatse jött le, Kampetsis ment be.
----
73. perc: Szélpál kapott sárgát, mert felvágta Edomwonyit.
----
70. perc: Csere mindkét csapatnál, a hazaiaknál Könyves helyett Haraszti állt be, a vendégeknél Holdampf helyett Bényei.
----
67. perc: Folytatni tudja a játékot Sentic.
----
66. perc: Egy hazai előre ívelés után Szatmári rúgta el a labdát Könyves elől, a játékszer a léc alá tartott, amit Sentic ugyan kiütött, de neki esett a kapufának, és ápolni kell.
----
61. perc: Horváth K. lövését védte Sentic.
----
56. perc: Vallejo kapott sárga lapot reklamálásért.
----
53. perc: A büntetőt Pozeg Vancas lőtte a bal alsó sarokba, 3-1.
----
52. perc: Szélpál kezére pattant a labda a 16-oson belül, a játékvezető 11-est ítélt.
----
51. perc: Windecker helyett Horváth K. állt be.
----
50. perc: Windecker sérült meg, áll a játék.
----
49. perc: Acolatse bombázott a léc fölé, 20 méterről.
----
46. perc: a DVTK kettőt cserélt a szünetben Lukács D. helyett Pernambuco, Feuillassier helyett Bokros állt be.
----
21.03: Megkezdődött a második félidő.
----
45+4. perc: Vége az első félidőnek.
----
45+3. perc: Szatmári kapott sárga lapot.
----
45. perc: Három perc hosszabbítás következik.
----
45. perc: Lukács D. sodorta el a 16-oson belül Osváthot, a játékvezető nem látott szabálytalanságot.
----
42. perc: Lukács D. jobbról érkező beadását Szélpál vágta ki.
----
40. perc: Könyves lövése vágódott le egy vendég védőről.
----
33. perc: Könyves lőtt 12 méterről a kapu fölé.
----
28. perc: Hahn csavart a 16-os bal sarkáról a bal kapufa mellé.
----
27. perc: Hazai szöglet után Szélpál fejelt közelről kapura, Sentic kiütötte a labdát, de az érkező Szabó J. 5 méterről, jobbról, a kapuba lőtt, 3-0.
----
23. perc: A második gól után kapust cserélt a DVTK, Odyntsov lejött, Sentic állt be.
----
21. perc: Egy jobb oldali hazai bedobás után nem tudott felszabadítani a vendégcsapat, a labda Mezei elé került, aki 22 méterről úgy bombázott a bal alsó sarokba, hogy Odyntsov még hozzáért a játékszerhez, 2-0.
----
20. perc: A két 16-os között futballoznak a csapatok.
----
11. perc: Mezei jobbról, szabadrúgásból ívelt a kapu elé, Odyntsov hozzá ért a labdához, de nem tudta kiütni, a játékszer Könyves elé került, aki 3 méterről laposan a kapuba lőtt, 1-0.
----
9. perc: Odyntsov jött ki a kapujából egy előre ívelt labdánál, de elcsúszott, Hahn megpróbálta átugrani és eltalálta lábbal a cerberus fejét, ápolás miatt állt a játék.
-----
8. perc: Tart a meccs, de helyzet nem volt még egyik oldalon sem.
----
20.00: Elkezdődött a mérkőzés.
----
A két csapat ebben az évadban augusztus 12-én Diósgyőrben már megmérkőzött egymással, a meccs Edomwonyi és Könyves góljaival 1-1-re végződött.
----
A DVTK-nál két módosítás történt az előző tétmérkőzéshez képest: Gera sárga lapos eltiltása miatt hiányzik, aki helyett Szatmári került a csapatba, míg a hét közben a fehérorosz válogatottól visszaérkezett Klimovich a padra sem tudott visszatérni betegség miatt, helyette Feuillassier kapott bizalmat. A vendégeknél Klimovichon túl, Jurina, Danilovic, Bárdos és Farkas D. sérülés miatt nem került keretbe.
----
A hazaiak kezdője négy helyen változott a legutóbbi bajnokijukhoz képest: Silye sérülés miatt nem volt keretben, Lenzsér, Horváth K. és Pesti a kispadra került, míg Szélpál a védelemben, Kovács K. a középpályán kapott lehetőséget, Könyves és Hahn pedig támadóként.
----
A két csapat közelmúltbeli eredményességét tekintve a DVTK lehet bizakodóbb, a legutóbbi két mérkőzésen nem kaptak gólt a piros-fehérek, a Puskás AFC elleni, idegenbeli 0-0 után, a Mezőkövesd Zsóry FC-t 2-0-ra győzték le Diósgyőrben. A Paksi FC a legutóbbi két mérkőzésén nem tudott a kapuba találni, az MTK Budapest elleni hazai 0-0-s eredményük után, a Debreceni VSC vendégeként 1-0-ra kaptak ki.
----
Az élvonalbeli meccsek tekintetében ez a mostani, a 36. egymás elleni találkozója lesz a két csapatnak. A mérleget tekintve a Paksi FC áll jobban, 15-ször nyertek, a Diósgyőri VTK 11 alkalommal, 9-szer pedig döntetlenre végződtek a csaták.
----
A labdarúgó NB I 14. fordulójában pénteken 20.00-tól Paksi FC – Diósgyőri VTK mérkőzést rendeznek.
----
Paksi FC – Diósgyőri VTK 4–1 (3–0)
Paks, 1712 néző. V.: Pintér (Szalai D., Rózsa D.).
Paksi FC: Szappanos – Osváth, Kinyik, Szélpál, Szabó J. – Mezei, Windecker, Papp K., Kovács K. – Könyves, Hahn. Vezetőedző: Bognár György.
Diósgyőri VTK: Odyntsov – Szatmári, Chorbadzhiyski, Vallejo, Stephen – Feuillassier, Holdampf – Lukács D., Pozeg Vancas, Acolatse – Edomwonyi. Vezetőedző: Kuznyecov Szergej.
Csere: Odyntsov helyett Sentic a 23., Lukács D. helyett Pernambuco a 46., Feuillassier helyett Bokros a 46., Windecker helyett Horváth K. az 51., Könyves helyett Haraszti a 70., Holdampf helyett Bényei a 70., Acolatse helyett Kampetsis a 75., Szappanos helyett Simon B. a 84., Hahn helyett Pesti a 84. percben.
Sárga lap: Szatmári a 45+3., Vallejo az 56., Szélpál a 73. percben.
Gólszerző: Könyves (1-0) a 11., Mezei (2-0) a 21., Szabó J. (3-0) a 27., Pozeg Vancas (3-1, 11-esből) az 53., Hahn (4-1) a 80. percben.