DVTK – DVSC 3-1, végeredmény – ÉLŐ helyszíni tudósítás (Fotók!)

A labdarúgó NB I 7. fordulójában Diósgyőri VTK – Debreceni VSC találkozót rendeztek, 17.00-tól.

DVTK-DVSC NBI

Fotó: KOVACS PETER

93. perc: Vége a mérkőzésnek, nyert a DVTK, 3-1-re.

---
92. perc: Diósgyőri labdaszerzés után Jurektől kapta meg a labdát Acolatse, aki balról elindult befelé, majd 14 méterről a kapu bal oldalába bombázott, 3-1.

----

90. perc: Lukács D. helyett Jurek állt be. Három perc hosszabbítás következik.

----

87. perc: Loncar lövése a jobb kapufáról pattant vissza a mezőnybe.

----

86. perc: Loncar lövését hárította ismét Sentic.

----

83. perc: Loncar lövése perdült szögletre Senticről.

----

80. perc: Lukács D. szabadrúgását védte Milosevic.

----

78. perc: Bárány helyett Majdevac állt be.

----
76. perc: Újabb kettős hazai csere, Szatmári és Holdampf ment le, Chorbadzhiski és Klimovich állt be.

----

64. perc: Bódi passza után Ferenczi tette be a labdát balról a kapu elé, az érkező Bárány pedig az ötösről, sarokkal lőtt a kapuba, 2-1.

----
61. perc: Dzsudzsák lövését védte Sentic, majd Szécsi lőtt a kapu fölé.

----

60. perc: A DVTK is kettőt cserélt, Edomwonyi és Pernambuco ment le, Jurina és Acolatse jött be.

----

58. perc: Lukács D. lopta le a labdát Milosevic lábáról, majd az üresen maradt kapu fölé lőtt.

----

55. perc: Loncar bal alsó sarokra tartó lövését védte Sentic.

----

54. perc: Megvan a hivatalos nézőszám, 9518 néző látja élőben a meccset.

----

51. perc: Dzsudzsák szabadrúgását védte Sentic.

----

18.02: Folytatódik a meccs a második félidővel. Kettőt cseréltek a vendégek, Domingues és Kyziridis ment lett, Bódi és Szécsi állt be.

----

Ha a DVSC-nek nem sikerül pontot szereznie, akkor a DVTK átveszi a helyüket a tabella élén!

----

45+2. perc: Vége az első félidőnek.

----

45+1. perc: Pozeg Vancas lőtte be a labdát a vendég védők közé, ahol Pernambuco elé került a játékszer, a hazai támadó pedig 15 méterről a kapuba bombázott, 2-0!

----

45. perc: Loncar közeli lökete akadt el Senticben. Két perc hosszabbítás lesz.

----

43. perc: Edomwonyi közeli fejesét védte bravúrral Milosevic, majd Pernambuco ismétlését is hárította.

----

32. perc: Lukács D. lőtt balról, centikkel a bal kapufa mellé.

----

31. perc: Lukács D. balról ívelt az ötösre, ahová Holdampf érkezett tisztán, és kapuba vágta a labdát, 1-0!

----

25. perc: Az első hazai gólszerzési lehetőség, Gera lövését védte Milosevic, a kipattanót Edomwonyi a kapu fölé perdítette.

----

23. perc: Domingues ugrott ki a bal oldalon, ám 10 méterről a jobb alsó sarok mellé lőtt.

----
20. perc: Bárány 15 méterről eleresztett bombáját védte bravúrral Sentic.

----

15. perc: A vendégszektorban is megjelent egy, a Bajtársakat köszöntő drapéria, ami után a két szurkolótábor a másik nevét skandálta, a debreceniek ,,Diósgyőr!", a diósgyőriek ,,Debrecen!" felkiáltással emelték a meccs remek hangulatát barátira.

----
5. perc: Sentic kapus ütközött a kapufának Dzsudzsák lövésének védése után, ám rövid ápolását követően folytatni tudta a meccset.

----

2. perc: A hazai ultraszektorban egy óriás drapéria került a magasba, amelyen egy busz volt látható, Bajtársak felirattal, illetve azzal, hogy 15 éve egy úton. Így emlékezett a Bajtársak szurkolói csoport a 15 évvel ezelőtti megalakulására.

----

17.00: Megkezdődött a mérkőzés

----

Mégsem változik az MTK elleni meccshez képest a DVTK kezdője. A bemelegítéskor Acolatse jelezte, hogy nem érzi magát száz százalékosnak, emiatt nem jön ki a kezdésre, Lukács D. ugrott be helyette.

----

A DVSC három héttel ezelőtti, legutóbbi NB I-es meccséhez képest öt helyen módosult a hajdúsági gárda kezdője. A Kecskeméti TE-t 2-0-ra legyőző alapcsapatból Bódi és Szécsi kispados lett, a sérült Megyeri, Manrique és Mojzis keretben sem volt, viszont Milosevic, Ferenczi, Ojediran, Domingues és Kyziridis bizalmat kapott.
----

A DVTK legutóbbi bajnokijához, az MTK Budapest elleni, három héttel ezelőtti, 2-1-es idegenbeli vereséghez képest egy helyen változott a diósgyőriek kezdőcsapata: Lukács D. csak a kispadra került, Acolatse pedig kezdő lett. A DVTK kerettagjai közül erre a meccsre Danilovic, Farkas D., Kampetsis és Feuillassier nem öltött szerelést.

----

A két csapat egymás elleni, Diósgyőrben lejátszott élvonalbeli meccseinek statisztikáját tekintve a jelenlegi listavezető, a Debrecen áll jobban, az eddigi 27 NB I-es bajnokiból 12 alkalommal nyerni tudtak, 7 döntetlen mellett mindössze 8 diósgyőri siker született. Vagyis volna min javítania a DVTK-nak.

----

A labdarúgó NB I 7. fordulójában a Diósgyőri VTK csapata a Debreceni VSC együttesét fogadja.

----

Diósgyőri VTK – Debreceni VSC 3-1 (2-0)
Diósgyőr, 9518 néző. V.: Berke (Vígh-Tarsonyi, Horváth Z.).
Diósgyőri VTK: Sentic – Gera, Szatmári, Bárdos, Stephen – Holdampf, Vallejo – Pernambuco, Pozeg Vancas, Lukács D. – Edomwonyi. Vezetőedző: Kuznyecov Szergej.
Debreceni VSC: Milosevic – Kusnyír, Romanchuk, Lagator, Ferenczi – Ojediran, Loncar – Kyziridis, Dzsudzsák, Domingues – Bárány. Vezetőedző: Srdjan Blagojevic.
Csere: Domingues helyett Szécsi a 46., Kyziridis helyett Bódi a 46., Edomwonyi helyett Jurina a 60., Pernambuco helyett Acolatse a 60., Szatmári helyett Chorbadzhiski a 76., Holdampf helyett Klimovich a 76., Bárány helyett Majdevac a 78., Lukács D. helyett Jurek a 90. percben.
Sárga lap: Szatmári a 49., Gera az 53., Jurina a 88. percben.
Gólszerző: Holdampf (1-0) a 31., Pernambuco (2-0) 45+1., Bárány (2-1) a 64., Acolatse (3-1) a 92. percben.