DVTK

2021.08.02. 08:30

Győzelemmel indítottak a diósgyőriek

A labdarúgó NB II. nyitófordulójában vasárnap este Felcsúton lépett pályára a DVTK.

Fotó: Homoky György

Az Aqvital FC Csákvár – DVTK találkozót – játékterének felújítása miatt – albérletben, Felcsúton rendezte a pályaválasztó együttes.

Némi meglepetésre

A vendégnél Danilovic és Orosz D. sérülés, Oláh B. pedig betegség miatt nem lehetett tagja a keretnek. Némi meglepetésre a védelemben Hegedűs J. nem kapott helyet, hozzá hasonlóan a felkészülési meccseken gól­erősnek mutatkozott Eperjesi is csak a kispadra került. Az U20-as szerepet a néhány nappal ezelőtt profi szerződést kapott, 19 esztendős Zsemlye Balázsnak osztotta ki Kondás Elemér vezetőedző. A fiatal játékos nem volt megszeppent a meccs elején, a 8. percben a kapu mellé, a 11.-ben pedig fölé lőtt, közte Németh M. védését kellett hárítania a csákvári kapusnak. Válaszként Murai közeli, egy védőről szögletre vágódó lövését jegyezhettük fel, aztán sokáig semmi komoly nem történt a kapuk előtt.

A 4–2–3–1–es felállásban játszó vendégek enyhe fölényben futballoztak, és a 30. percben, egy szöglet után Szűcs K. fejelt a kapu fölé. Két percre rá megszerezte a vezetést a DVTK: Molnár G. ívelt előre egy szabadrúgást, a védők mögé érkező labdára Könyves startolt, befutott a 16-oson belülre, majd 12 méterről a kapu bal oldalába lőtt, 0–1. A félidő hajrájában Molnár G. sokadik jó passzából Polgár szerezhetett volna gólt, de jobbról, keresztbe ellőt a kapu előtt.

A második játékrész elején Molnár G. előtt adódott nagy lehetőség, ami kimaradt, és egészen a ráadásig a középpályás volt az, aki előtt adódtak kisebb-nagyobb lehetőségek. A pályaválasztó együttes sokat dolgozott azon, hogy egyenlítsen, a meccs második felének elején Takács T., Baracskai és Mészáros járt közel a gólszerzéshez. A találkozó utolsó negyedében szinte végig a vendégek térfelén folyt a játék, a DVTK a megszerzett labdák után nem tudott valamirevaló kontrákat vezetni. A 81. percben – nem sokkal azután, hogy a kapu fölé fejelt – Takács T. újabb veszélyes bólintása kerülte el a kaput, úgy, hogy Póser kezéről a kapufára pattant a játékszer. Rá egy percre Murai közeli kísérletét hárította a diósgyőri hálóőr, és akárhogy is dolgozott az egyenlítésért a Csákvár, nem jött össze nekik a gól. A 93. percben a csereként beállt Hornyák lövése után lehetett volna még boldogabb a vég diósgyőri szempontból, de kezdésnek ez sem volt rossz.

Értékes három pont

A szurkolói által támogatott Diósgyőri VTK az első félidei jobb játékával, a mélységi indítások egyik jó befejezésével jutott értékes három ponthoz.

Aqvital FC Csákvár vs. Diósgyőri VTK 0–1 (0–1)

Felcsút, 500 néző. V.: Derdák (Kiss B., Sinkovicz).

Aqvital FC Csákvár: Auerbach – Csirmaz, Vaskó, Dulló, Baracskai (Sejben, 73.) – Torvund (László N., 83.), Mészáros D. (Magyar, 64.), Bakos – Bencze – Murai (Vörös, 83.), Takács T. Vezetőedző: Mónos Tamás.

Diósgyőri VTK: Póser – Polgár, Szatmári, Szűcs K., Bokros (Bárdos, 68.) – Zsemlye, Szeles – Könyves, Molnár G. (Zsolnai, 85.), Németh M. (Eperjesi, 54.) – Horváth Z. (Hornyák, 85.). Vezetőedző: Kondás Elemér.

Sárga lap: Bencze (24.), Vaskó (39.), Dulló (59.), ill. Bokros (57.).

Gólszerző: Könyves (32.).

Jók: Auerbach, Baracskai, Vaskó, Takács T., ill. Póser, Szatmári, Molnár G., Könyves.

Mónos Tamás: – Az első harminc percben nem úgy játszottunk, ahogy szerettem volna, kicsit gyámoltalanok voltunk, utána azonban egyre jobban belelendültünk. A szünet után már azt láttam viszont, amit az edzéseken gyakoroltunk.

Kondás Elemér: – Nagyon nehéz meccs volt, erre számítottunk, ahogy a mérkőzés előtt is mondtam, jó csapat a Csákvár, sok jó játékosuk van. Az első félidőben egy szép gólt szereztünk, a második játékrészben, Molnár G. révén volt két helyzetünk, amelyek kimaradtak. A végén benyomtak minket, de jól álltuk a sarat, a 90 perchez szükséges egyenletes energialeoszlás most még nem volt meg.