Három kosárlabda csapat is pályára lépett a hétvégén.

Forrás: Illusztráció/ÉM-archívum

Fotó: Ádám János

Kosárlabda NB I/B.

Férfi kosárlabda NB I./B Zöld csoport, 13. forduló

Vásárhelyi Kosársuli – Tiszaújvárosi Phoenix KK 86-83 (21-32, 31-22, 12-16, 22-13)

Hódmezővásárhely, 200 néző. V.: Gál, Radnóti, Reisz.

Phoenix KK: Kiss B. (9/3), Szilasi (11/3), Orliczki (8), Kovács Z. (11/3), Martin (31/15). Csere: Szabó N. (9/3), Pöstényi (-), Molnár B. (-), Lajsz (4). Vezetőedző: Szendrey Zsombor.

Szendrey Zsombor: – Az utolsó öt meccsünkből hármon – amiben benne van a mostani mérkőzés – az utolsó pillanatban kapott triplával szenvedtünk vereséget. Küzdöttünk, de a negyedik negyedben volt egy holtpont, ugyanis négy támadást nem tudtunk pontokkal befejezni, és ezen kívül megkaptuk a „szokásos” technikai hibáinkat is. A küzdelem mellett sajnos mi nehezítjük meg a saját dolgunkat…

Női kosárlabda NB I./B Zöld csoport, 10. forduló

Szolnoki MÁV SE – Aluinvent-DVTK U23 44-70 (9-26, 11-13, 10-24, 14-7)

Szolnok, 50 néző. V.: Földi, Arató.

Aluinvent-DVTK U23: Frindt (14/6), Kecskés (9/9), Szegeczki (13/9), Ocsenás (8), Vég-Dudás (8). Csere: Bacsó (3/3), Kababik (-), Pomázi (4), Suhajda (6/6), Balázs L. (3), Tóth B. (2). Edző: Vaszi Ádám.

Vaszi Ádám: – Örülök, hogy mindenki kivette a részét a győzelemből, megérdemelt sikert arattunk a jól szervezett szolnoki csapat ellen. Kedden 19 órától nehéz feladat áll előttünk, ugyanis a Hepp Kupában, az NB I/B Piros csoportját hibátlanul vezető, és kiemelkedően erős játékosállománnyal rendelkező szigetszentmiklósi gárdát fogadjuk. Remélem, hogy a Szolnokon mutatott jó teljesítményünket, kiváló dobószázalékunkat át tudjuk menteni erre a mérkőzésre.

Férfi kosárlabda NB I./B Piros csoport, 12. forduló

TF-Budapest – MEAFC-Miskolc 93-99 (25-23, 17-30, 26-30, 25-16)

Budapest, 150 néző. V.: Nepp, Szalai, Benedek.

MEAFC-Miskolc: Kozák M. (22/12), Sándor (-), Takács (14/3), Thornton (31/15), Béres (5). Csere: Lippai (16), Kozák B. (9), Homoki (2). Edző: Drahos Gábor.

Drahos Gábor: – Igen komoly csapatteljesítményt tettünk le az asztalra és magabiztos előnyt építettünk ki a legvégére. Az ellenfél minden mindegy alapon elképesztő hármasokkal megpróbált ránk ijeszteni, de a csapatom nem ijedős. Nagyon szeretnénk pénteken hazai pályán hasonló tűzzel zárni az esztendőt.