Helyi sport

2019.10.12. 14:30

NB I-es meccsek helyett edzőmérkőzés

A válogatott Európa-bajnoki selejtezői miatt nem rendeznek NB I-es meccseket a hét végén, így a DVTK labdarúgó csapata pénteken edzőmérkőzést játszott.

Diósgyőri VTK

Fotó:

Diósgyőri VTK – MFK Zemplín Michalovce (szlovák) 1-1 (1-1)

Diósgyőr, zárt kapuk mögött. V.: Takács.

DVTK, (1. félidő): Danilovic – Polgár, Brkovic, Karan, Tamás M. – Márkvárt, Iszlai – Shestakov, Rui Pedro, Prosser – Ivanovski. DVTK, 2. félidő: Antal – Orosz D., Brkovic, Karan (Orosz M., 61.), Polgár (Vági, 61.) – Zsiga, Iszlai (Tóth Barnabás, 61.) – Bacsa, Rui Pedro, Ivanovski (Tóth Borisz, 71.) – Tabakovic. Vezetőedző: Feczkó Tamás.

MFK Zemplín Michalovce (a 61. percig): Dráb (Dehtiar, 46.) – Rota, Gric, Chervak, Bekir – Mavretic – Kountouriotis, Danko, Mensah, Popovits – Kvocera. MFK Zemplín, 61. perctől: Dehtiar – Rota, Gric, Turík, Bekir – Mavretic – Soler, Alves Bezerra, Sidibe, Martinez – Kvocera. Vezetőedző: Anton Soltis.

Gólszerző: Brkovic, ill. Mensah.

A DVTK-hoz kapcsolódik, hogy a koszovói válogatott, Florent Hasani hazája válogatottjában a győztes gólt szerezte a csütörtöki, Gibraltár elleni barátságos meccsen (1-0). A miskolci születésű Zsiga Máté, a DVTK Labdarúgó Akadémia növendéke első alkalommal léphetett pályára az első csapatban.

A pénteken délelőttre kiírt Mezőkövesd Zsóry FC – Kamerun U23 felkészülési mérkőzés az MLSZ engedélyének hiányában elmaradt.