Gazdaság

2016.06.14. 11:29

Munkavállalás nyelvtudás nélkül? – Szinte lehetetlen

<p style="text-align: justify;"><strong>Budapest, Debrecen, Miskolc, Nyíregyháza - Több kutatás bizonyítja, hogy napjainkban nemcsak, hogy előnyt jelent, hanem már alapvető elvárás legalább egy nyelv társalgás szintű ismerete, de egyre több multinacionális vállalatnak köszönhetően, már gyakran két <a href="http://www.cvonline.hu/blog/tag/nyelvtanulas" target="_blank">nyelv ismerete</a> a minimum követelmény - olvasható a <a href="http://www.cvonline.hu/" target="_blank">Cvonline</a> oldalán.</strong>

Budapest, Debrecen, Miskolc, Nyíregyháza - Több kutatás bizonyítja, hogy napjainkban nemcsak, hogy előnyt jelent, hanem már alapvető elvárás legalább egy nyelv társalgás szintű ismerete, de egyre több multinacionális vállalatnak köszönhetően, már gyakran két nyelv ismerete a minimum követelmény - olvasható a Cvonline oldalán.

A nemzetközi viszonylatoknak megfelelően hazánkban is az angol nyelvtudás a legfontosabb, de egyre több németországi és ausztriai leányvállalatnak köszönhetőek, a német nyelv társalgás szintű ismerete is elvárás. A kritériumok az anyavállalat nemzetiségétől függően alakulnak.

A következő szakmákban elengedhetetlen a nyelvtudás:

  •  Külföldi kapcsolatokkal rendelkező cégek közép- és felsővezetői pozíciók
  •  Beszerzők
  •  Értékesítők
  •  Logisztikusok
  •  A vendéglátásban a recepciósok
  •  Értékesítők
  • Nem a papír a lényeg

    Igaz, hogy a diploma megszerzésének feltétele a nyelvvizsga bizonyítvány megléte és az önéletrajzok szűrésénél is fontos szempont, ez mégsem elegendő egy állás megszerzéséhez. Az aktív nyelvtudás fontosabb a munkáltatóknak a papír megléténél, így fordítsunk időt arra, hogy gyakoroljuk a már elsajátított nyelvet. Illetve, abban az esetben is tüntessük fel nyelvtudásunkat az önéletrajzunkban, ha nem szereztük meg az azt igazoló papírt, hiszen a cégek a gyakorlatban hasznosítható tudást tartják szem előtt és az interjú során úgyis tesztelik, hogy rendelkezünk-e az elvárt nyelvtudással.

    Releváns tudásunkat emeljük ki

    Nem lehet általánosságban kijelenti, hogy írásban vagy szóban fontosabb egy nyelv aktív használata, mindig az adott pozíció elvárásai döntik ezt el, ezért igyekezzünk a megpályázott állás feltételi szerint kiemelni erősségeinket. Ha a pozíció nemzetközi levélváltásokat igényel, akkor az önéletrajzunkban és az interjú során említsük meg az ezzel kapcsolatos tapasztalatainkat. Ha pedig szóban kell kommunikálnunk leendő munkahelyünkön, akkor törekedjünk arra, hogy nyelvtudásunk aktív legyen, ne elégedjünk meg a passzív nyelvismerettel.

    Hasznos tanácsok nyelvtanuláshoz

    Napjainkban az internetnek köszönhetően nem muszáj tankönyvek szerint tanulnunk egy nyelvet, hiszen számtalan más módszert találhatunk a világhálón. Lomb Kató magyar polyglot (több nyelven beszélő) szerint fontos, hogy napi szinten használjuk a nyelvet, igyekezzünk legalább napi pár percet a tanulásra, illetve ismétlésre szánni. Továbbá mindig fordítsuk le azokat az ismeretlen szavakat, amelyekkel találkozunk, legyen az akár egy hirdetés szövege és ezeket ne önmagukban, hanem mondatba foglalva, szövegkörnyezettel tanuljuk meg.

    Továbbá a közösségi oldalakon találhatunk olyan csoportokat, amelyek időnkét összegyűlnek és kizárólag egy adott nyelven beszélgetnek, amely szintén nagy segítség egy nyelv aktív használatához, főként, ha ritkább és a környezetünkben senki nem beszéli azt. A könnyebb tanulás kedvéért nézhetünk filmeket feliratosan, a leghatékonyabb, ha szinkron nélkül az adott nyelv feliratával tesszük ezt meg.

    Ezek is érdekelhetik

    Hírlevél feliratkozás
    Ne maradjon le a boon.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!