2014.11.02. 17:05

Pécsi műsor: felszállott a Pálla

A Diósgyőr elvesztette a Pécs elleni idegenbeli rangadót, a DVTK légiósai még nem az igaziak.

A női kosárlabda NB I 3. fordulójában szombaton este Pécsett játszott a Diósgyőr. A tavalyi ezüstérmesnek nagyon kellett a győzelem a múlt heti, Győr elleni hazai veresége után, a Diósgyőr pedig szeretett volna száz százalékos maradni. Az már a mérkőzés előtt kiderült, hogy a DVTK új irányítója, Bias idegenül mozog majd a pályán, hiszen azzal sem volt tisztában, hogy a bemutatáskor mit kell csinálni, hogy kell bemenni a pályára. Aztán meccs közben a dobásai is homályok voltak, az első negyedben a tripla távot ugyanúgy elvétette, mint a büntetőket, de ezen nincs mit csodálkozni, három nappal az érkezése után, az akklimatizációs folyamat mélypontján nagyjából erre lehetett számítani.

A meccs elején nem csak ő, hanem csapattársai, és a játékvezetők sem árultak el nagy formát, utóbbiak az első percekben csak a DVTK kárára tévedtek, és nem mellékesen a vendégek légiós centerének, Coulibalynak két és fél percen belül két faultot is befújtak. A hazai együttes 20-11-re ment el, viszont az első negyed hajrájában, nem sokkal egy vendég időkérés után, két percen belül a piros mezesek egy 9-0-s etapot produkáltak, így a második játékrész elejére megvolt a meccsnull (20-20). Az újabb negyedben két technikait is kapott a DVTK, az egyiket Lopez edző reklamálásért, de nem Balogh Gy. játékvezetőtől, akinél szóvá tette, azt hogy Dubei szerelése tiszta volt, hanem a tőlük 15 méterre álló, és odarohanó Pállától, a másikat pedig azért, mert elcserélték magukat, nem volt fent a pályán a 18. percben a kötelezően szerepeltetendő fiatal magyar játékos. De emellett nem is dobtak jól a diósgyőriek, és a védekezés is elmaradt az elvárhatótól, így a hosszú szünetre 11 pontos hazai fórral mehettek a csapatok (47-36).

Jót tett a pauza a Diósgyőrnek, beton védekezést csináltak, és nagy lendülettel játszva, kezdték el lefaragni hátrányukat. Ekkor sült minden a vendégeknél, a hazaiknál semmi, az időkérés, a cserék sem segítettek rajtuk, ezzel szemben Szécsi, Czank és Bálint mellé mások is felnőttek a piros-fehéreknél. A 24. percben a diósgyőri csapatkapitány triplájával már náluk volt az előny (47-49), és ezzel még nem volt vége, egymás után születtek a vendég találatok, a pécsiek nem nagyon tudták lekövetni a DVTK tempóját. 20-0-s szériát (!) csinált a Diósgyőr (47-56), ami után a negyed 7. percében sikerült először betalálnia a Pécsnek. Williams duplája után sikerült nekik még pár pontot faragniuk, mert a Diósgyőr termelési szünetet tartott.

Három pontos DVTK fórral indult a záró 10 perc, és hazai centerkosarakkal. Williams-et nem tudták tartani a vendégek, az ő találataival fordított a PEAC (59-56). Aztán nagy nehezen a Diósgyőrnek is sikerült gólt szerezni a zárt hazai védekezés közepette, és 5 perccel a vége előtt 5 pont volt a hazaik előnye (66-61). Coulibaly kipontozódása után viszont eldőlni látszott a találkozó, 68 másodperccel a vége előtt 72-65 volt az állás. Aztán Snytsina büntetői és Czank triplája után visszajött a meccsbe a Diósgyőr, de 72-70-nél Hurst gyenge dobásánál, – fáziskéséssel – Horváth B.-nél faultot látott Pálla játékvezető, az így kapott büntetőkből pedig célba ért a hazai gárda.

A DVTK közel járt ahhoz, hogy 19 év után ismét nyerjen Pécsett: a magyar mag nagy része jól teljesített, ám a légiósok nem tudtak hozzátenni a meccshez túl sokat, a belga Ciappina sérülése nem játszhatott, az amerikai Biasnak még időre van szüksége, a mali Coulibalyt az elején elbátortalanították a faultokkal, a fehérorosz Snytsina pedig most is nagyon messze volt attól, hogy húzóembernek lehessen nevezni. De ezzel együtt is győzhetett volna a Diósgyőr, ha Pálla játékvezető elfogadható szinten működik.

PEAC-Pécs – Aluinvent-DVTK

78-74 (20-20, 27-16, 6-20, 25-18)

Pécs, 250 néző. V.: Pálla, Balogh Gy., Boros.

PEAC-Pécs: HURST (12/3), RAKSÁNYI (21/6), N. Jovanovic (5/3), T. Jovanovic (13), Kis (4). Csere: Orozovic (4), Raus (-), Kaposi (3/3), WILLIAMS (16), Szűcs R. (-). Vezetőedző: Zeljko Djokic.

Aluinvent-DVTK: Horváth B. (5/3), CZANK (17/6), BÁLINT (16/6), Snytsina (9/3), Coulibaly (2). Csere: Dubei (3/3), Bias (2), SZÉCSI (16), Szabó P. (4). Vezetőedző: Miguel del Jesús López Alonso.

Kipontozódott: Coulibaly a 38. percben.

Zeljko Djokic: – Nagyon nehéz mérkőzés volt, és rendkívül sokat számít fiatal csapatomnak ez a győzelem. Egész héten sokat dolgoztunk, az ilyen siker nagyon fontos az önbizalmunk szempontjából.

Miguel del Jesús López Alonso: – Kemény mérkőzés volt, a meccs első felében sok pontot kaptunk, mert nem állt össze a védekezésünk. Csak a harmadik negyedben játszottunk jól, ekkor mutattuk meg, hogy igazából mire vagyunk képesek. Sajnos, a végén az akció befejezésébe hibák csúsztak be, azon kell dolgoznunk, hogy ez a jövőben ne így legyen.