BOON - Sport - Triatlon

2017.05.22. 20:15

Triatlon sprint országos ranglista verseny - Putnóczki Dorka és Bicsák Bence sikere

Tiszaújváros - Tiszaújvárosi és pécsi abszolút győztest avattak a XXVI. Tisza Triatlon vasárnapi, második versenynapján, a sprint távú országos ranglista viadalon. Az elit kategóriában érdekeltek mellett az utánpótlás képviselői, valamint a paratriatlon országos bajnokság indulói is részét képezték a 750 tagú tiszaújvárosi mammut mezőnynek.

A délelőtti futamokban láthattuk versenyezni a nagyatádi hosszú távú (ironman) bajnokságra készülő egykori kiváló ökölvívót, Kovács Kokó Istvánt. Az olimpiai bajnok, amatőr- és profi világbajnok Kokó egyébként évek óta, amióta „beleszerelmesedett” a triatlonba, visszatérő vendége Tiszaújvárosnak, ahol ezúttal is remekül érezte magát.

Az elit kategória képviselői közül először a hölgyek (felnőttek, juniorok és ifjúságiak) kezdték meg a 750 méteres úszást a Gyógy- és Strandfürdő 50 méteres medencéjében. Tavaly a legjobb úszó időt Putnóczki Dorka (Tiszaújvárosi Triatlon Klub) teljesítette, aki a 750 méter után, 9:23 perces idejével mondhatta el ugyanezt magáról. A Gyógy- és Strandfürdőben kijelölt kerékpáros depóba Bragmayer Zsanett (575 Equilor Team Újbuda) 12 mp hátrányban érkezett meg másodikként. A 20 km-es kerékpározást ők ketten együtt hozták le, majd az 5 km-es futást is így kezdték el. 2,5 km után biztosra vehető volt, hogy hazai győzelem lesz. Dorka több, mint 20 mp előnnyel fordult elsőként, melyet a célig sikerült megtartania, így első éves juniorként ő lett az abszolút győztes!

A paratriatlon országos bajnokságon Lévay Petra (Kistarcsai VSRC) és Boronkay Péter (Kecskeméti MSE) bizonyult a legjobbnak.

A nap utolsó, 19., talán legnagyobb érdeklődéssel várt versengését az elit férfiak (felnőttek és juniorok) futama jelentette. Az úszást Dévay Márk (Tiszaújvárosi Triatlon Klub) nyerte meg, akinek 8:41 percre volt szüksége ahhoz, hogy elindulhasson az első váltáshoz. A 2016-os első Bicsák Bence (Pécsi Sport Nonprofit Zrt.) és az első magyar világkupa győztes, Vanek Ákos (Budaörsi TKE) 21 mp hátrányban igyekezett a kerékpáros pályára. 10 km letekerése után nyolc tagú élcsoport alakult ki, melyet két budaörsi, két bajai, egy-egy debreceni, újbudai, pécsi és tiszaújvárosi sportoló alkotott. A második depózásnál Dévay váltott leggyorsabban, de mögötte másodperceken belül hatan indultak ki a futópályára. 2,5 km-nél a bajai Király István és a pécsi Bicsák mintegy 50 méterre eltávolodott a harmadik pozícióban forduló Dévaytól. Az őket üldöző hármas már félperchez közeli hátrányban haladt ekkor. Az utolsó méterekre, a strandfürdő területére az U23-as világbajnoki bronzérmes, ezúttal is óriásit futó Bicsák érkezett meg elsőnek, akit sorrendben Király és Dévay követett a célba.

2. Király István (Mogyi SE Baja) 53:19,

3. Dévay Márk (Tiszaújvárosi Triatlon Klub) 53:37.

ÉM-SZiS

A még nem közölt, további eredmények a hétvégi tiszaújvárosi triatlonról

Klubcsapat országos bajnokság

Utánpótlás 2 kategória, fiú csapat: 1. Tiszaújvárosi Triatlon Klub (Dévay Zsombor, Lehmann Csongor, Sinkó-Uribe Ábel) 56:39.

Férfi felnőtt, csapat: 4. Tiszaújvárosi Triatlon Klub (Balogh Bence, Németh Sándor, Varró Bálint) 1:03:17.

Férfi szenior csapat: 6. Tiszaújvárosi Triatlon Klub (Bán Csaba, Ferge László, Szabolcs Géza, Vígh Sándor).

Utánpótlás, 1 kategória, fiú csapat: 3. Tiszaújvárosi Triatlon Klub (Vágási Zoltán, Sánta Ármin, Szabolcsi Bálint, Hajdú Máté Bendegúz) 28:24.

Utánpótlás, 1 kategória, leány csapat: 6. Tiszaújvárosi Triatlon Klub (Bóna Kinga, Berencsi Lili, Szabolcs Regina, Bodolai Lili).

Egyéni ranglista verseny

Junior nők, egyéni: 1. Putnóczki Dorka, 1:02:41, 2. Mátyus Lili, 1:04:06, ...4. Jakab Ilka, 1:04:36, 5. Szegedi Sára, 1:04:56, 6. Molnár Sára Kata, 1:05:27.

Ifjúsági nők, egyéni: 4. Tóth Anna 1:06:44.

Felnőtt nők 1, egyéni: 6. Bodolai Fanni 1:19:37.

Felnőtt nők 2, egyéni: 3. Sávolyi Sára 1:11:23.

Serdülő leányok, egyéni: 3. Bóna Kinga 42:43

Női szenior 2, egyéni: 5. Fróna Judit 1:28:55

Aquakid, leány egyéni: 3. Bán Petra.

Férfi felnőtt 2, egyéni: 2. Balogh Bence 59:11.

Junior férfiak, egyéni: 1. Lehmann Csongor 53:51, ... 10. Fróna Ákos 1:00:11.

Ifjúsági fiúk, egyéni: 2. Dévay Zsombor 57:47.

Serdülő fiúk, egyéni: 4. Sánta Ármin Konrád 39:11.

Férfi szenior 1, egyéni: 3. Szűcs Rajmund 1:02:56.

Férfi szenior 2, egyéni: 9. Bán Csaba 1:12:32.

Férfi szenior 3, egyéni: 3. Bálint Lóránt 1:09:25, ...7. Vígh Sándor László, 1:14:01

Férfi szenior 4, egyéni: 4. Szabolcs Géza 1:17:30.

Férfi veterán 2, egyéni: 3. Kunfalvi András 1:24:53.

Aquakid, fiú egyéni: 3. Feledi Dávid.

A trónkövetelőknek további egy évet kell várniuk arra, hogy a budaörsi női és a tiszaújvárosi férfi egységtől elvegyék a klubcsapat országos bajnokság elit kategóriájának aranyérmét. A tiszaújvárosi XXVI. Tisza Triatlon szombati első versenynapján egyébként rekord mezőny, 125 csapat mérte össze tudását.