DVTK Jegesmedvék: Az alapszakasz utolsó meccsén is nyertek

Miskolc - A liga idei évadjának 40. mérkőzésén 29. győzelmét aratta a Jegesmedvék jégkorongcsapata.

A DVTK Jegesmedvék csapata tét nélküli meccset játszhatott vasárnap este a jégkorong Mol Liga alapszakaszának záró fordulójában, a Ferencváros vendégeként, az ugyanis már pénteken eldőlt, hogy az első helyen zárnak a Macik, és rájátszás előtt, elsőként választhatnak maguknak ellenfelet a negyeddöntőre, akit kedden délelőtt kell megnevezniük.

Mivel az 5-8. helyezett csapatok közül mutathatnak rá valakire, ez akár a vasárnapi ellenfelük, az FTC is lehet (sokak szerint a zöld-fehérek erre a főesélyesek a Fehérvári Titánok mellett), így ez volt a meccs érdekessége.

Négyre egy

A Ferencváros – Diósgyőr találkozó vendéggólokkal indult: a mérkőzés első emberelőnyös lehetőségét Sakaris használta ki a 8. percben, majd négy minutával később Hajós, újabb négyessel később pedig Tóth A. talált be egyenlő létszámban.

A hazaiak a szépítő góljukat a harmadik utolsó előtti percében szerezték Shinkaruk révén, amire 18 másodperccel később Johnston válaszolt (1-4). A második játékrészben folytatódott a nyomás nélküli, felszabadult, gólgazdag játék. A 22. percben két találat esett, előbb Kiss Á. a hazaiakat, aztán 11 másodperccel később Toulmin a vendégeket örvendeztette meg. A folytatásban Erdélyi kiállítása után Tóth A., majd Bernáth büntetőpadozása után Rafaj talált be emberfórból, így visszaállt a háromgólos különbség (3-6).

A meccs első kimaradt emberelőnyös helyzete után (a DVTK nem tudott betalálni) újabb gólváltás történt a játékrész hajrájában, Tendler és Toulmin között (4-7).

Hazai kapuscsere

A zárómenetre kapust cserélt a hazai csapat, Bozsó kapott lehetőséget, akinek sikerült kapott gól nélkül lehoznia a harmadot, annak ellenére, hogy két alkalommal is létszámfölényben játszhatott a DVTK 2-2 percen át.

De nem csak ők, hanem az FTC is kihagyott egy emberfórt, ami után az 56. percben Shinkaruk állította be a végeredményt (5-7).

ÉM-BCS

Ferencvárosi TC – DVTK Jegesmedvék

5-7 (1-4, 3-3, 1-0)

Budapest, 300 néző. V.: Babic, Halassy (Juhász G., Váczi).

Ferencvárosi TC: Soós – Jabornik (1), Hietamaki, Dubek (1), Tendler 1 (1), Rafaj 1 (1) – Schwindt, Erdélyi, Inglis (1), Szappanos, Kiss Á. 1 – Üveges, Kovács V., Farkas L., Shinkaruk 2, Fliszár – Lengyel, Garbacz, Hardi, Németh Á., Papp – Bozsó (kapus). Vezetőedző: Greg Lindqvist.

DVTK Jegesmedvék: Kiss B. – Tuominen, Láda B., Magosi, Galanisz (1), Sakaris 1 – Vojtkó (1), Gőz, Tóth A. 2 (1), Hajós 1, Pavuk (1) – Kuqali, Joe, Toulmin 2 (1), Johnston 1, Miskolczi (1) – Popovics, Bernáth, Albert T., Ritó, Sági – Adorján (kapus). Vezetőedző: Douglas Bradley.

Kiállítások: 10 perc, ill. 4 perc.

Greg Lindqvist: – Gratulálok a DVTK-nak.

Douglas Bradley: – Nem volt magas színvonalú találkozó, hiszen egyik csapat számára sem volt igazi tétje ennek a mérkőzésnek. Mindkét csapat ügyelt arra, hogy ne sérüljenek meg a játékosok, és mindeközben szép gólokat láthattak a nézők. Készülünk a rájátszásra.

Vasárnapi eredmények:

• UTE-MAC Budapest 2-6 (0-3, 2-2, 0-1)
  • SC Csíkszereda-Debreceni HK 4-5 (3-2, 0-0, 1-2, 0-0, 0-1) – büntetők után
  • Fehérvári Titánok-Dunaújvárosi Acélbikák 6-5 (3-1, 2-2, 0-2, 1-0) – hosszabbítás után
  • Ez volt a MOL Liga alapszakaszának utolsó játéknapja. Az első nyolc helyezett bejutott a negyeddöntőbe, melynek párosítása kedden derül ki, amikor az első három helyen zárt csapat ellenfelet választ magának az 5-8. helyezettek közül. A rájátszás február 14-én, kedden kezdődik.