DVTK Jegesmedvék: Először páholták el a MAC-ot

Miskolc - Csemegét jelentett a péntek esti, Miskolcon játszott jégkorong Mol ligás mérkőzés.

A Macik (akiknél még hiányzott a sérült Sakaris és Popovics) eddig kétszer kikaptak a MAC-tól, így az volt a céljuk, hogy megszakítsák rossz „szériájukat”. Mindenesetre rosszul kezdődött számukra a csata, hiszen már a 37. másodpercben a hazaiak kapujába került a korong, amit Nagy G. piszkált Adorján mögé (0-1). De 3:10-nél jött a válasz: Tóth A. tanári átadását a sebesen érkező Johnston közelről bevágta (1-1). Ezután emberelőnybe kerültek a piros-fehérek, Bálizs azonban válogatott formában védett, háromszor is parádésan állta útját a játékszernek. Albert gáncsolásért kapott két percet, de ebből sem alakult ki különösebb veszély. A hazaiak letámadták a fővárosiakat, akik így elég nehezen tudták felvinni a támadó harmadba a korongot. Később Galanisz és Ruikka került kecsegtető helyzetbe, az eredmény azonban nem változott. A harmadik fór (Nagy K. késleltette a játékot) is kihasználatlan maradt, miként egy védelmi hibát követően Nagy G. szólója. Colin kiállítása, majd helyzete jelentette az első harmad utolsó eseményét.

Újabb villámgól

A második húsz percből mindössze 26 másodperc telt el, amikor Pavuk a ketrecbe préselte a korongot (2-1), majd a 24. percben Tóth A. – futballnyelven szólva – Sándor-szögből helyezett a kapu jobb oldalába (3-1). A hatodik kiállítás után sem született gól, mert vagy a védelmek jeleskedtek, vagy a csatárok céloztak pontatlanul. Adorján előtt összeesett, majd hempergett egyet Jubinville, Vokla focizott, a sort pedig Gőz és Keresztury folytatta, akik összetévesztették a jeget a ringgel, behúztak egymásnak kettőt-kettőt – szintén kettő-kettő perc büntetés járt a produkciójukért. Magabiztosan korongozott a Jegesmedvék együttese, a fővárosiak pedig szürkék voltak, mint a mezük színe. A 37. percben a vendégek tárgyalásba kezdtek a játékvezetőkkel, ezzel a pótcselekvéssel azonban nem mentek semmire. Parázsjeleneteket hoztak a dudaszó előtti pillanatok, a holtidőben pedig megjött a Mikulás, a megajándékozott kisgyerekek nagy örömére. A tizenegyedik emberelőny végén a sakkvilágbajnoki döntőt meghazudtoló kombinációval rukkolt ki a piros-fehér együttes, John­ston viszont kihagyta a meccs helyzetét, úgy hetven milliméterrel elnézte az üres kaput.

Elpuskázott ziccer

Az 50. percben végleg eldőlt a mérkőzés sorsa, Pavuk balról, 4 méterről, erős tenyerest zúdított a kapu bal oldalába (4-1). A kiállításözön után Pavuk ziccert rontott, Magosi a hálónak háttal állva centerezett, Tóth A. százegy százalékos lehetőséget puskázott el, így maradt a 4-1, a Macik először páholták el a MAC-ot ebben az idényben a ligában. A levonulás előtt a főszereplőknek is kijutott a Mikulás-csomagokból, és a nézőtérről repültek a csokik is.

DVTK Jegesmedvék – MAC Budapest

4-1 (1-1, 2-0, 1-0)

Miskolc, 1100 néző. V.: Halassy, Haszonits (Váczi, Kormos).

DVTK Jegesmedvék: ADORJÁN – LÁDA B. (1), Leppanen, Magosi (1), Galanisz (2), PAVUK 2 – Gőz, Cianfrini, Hajós (1), TÓTH A. 1 (1), JOHNSTON 1 (1) – Vojtkó, Colin, Ritó, Miskolczi, Sági – Kuqali, Laczkó, Szopos, Albert, Karda – Kiss B. (cserekapus). Vezetőedző: Douglas Bradley.

MAC Budapest: BÁLIZS – Pozsgai, Escobedo, Somogyi, Booras, Könczei – Mestyán, Ruikka, Terbócs, Keresztury, Nagy K. – VOKLA, Kovács B., Kovács Cs. (1), Nagy G. 1, JUBINVILLE (1) – Silló, Lakatos, Schmál, Tóth R., Roczanov - Arany (cserekapus). Vezetőedző: Majoross Gergely.

Kiállítások: 18, ill. 23 perc, plusz végleges fegyelmi (Escobedo).

Douglas Bradley: – Elégedett vagyok a csapat teljesítményével. Nem zavart meg bennünket a gyorsan bekapott gól sem. Jól működtünk emberhátrányban, és a kemény meccsen kiharcolt győzelem igazán sokat ér.

Majoross Gergely: – Fizikailag jók voltunk, de fejben nem, ráadásul felesleges kiállításokat is összeszedtünk. Ha Miskolcon nyerni akarunk, akkor sokkal jobbnak kell lennünk az ellenfelünktől.