BOON-ÉLŐ – Bp. Honvéd vs. DVTK 2-0 (0-0)

Bp. Honvéd vs. DVTK
Bp. Honvéd vs. DVTK - © Fotó: Homoky György
Budapest, Miskolc – A labdarúgó OTP Bank Liga NB I 15. fordulójában a Diósgyőri VTK csapata idegenben lépett pályára a Budapest Honvéd együttese ellen Budapesten szombaton 15.30-tól. Az összecsapásról élőben tudósítottunk a Borsod Online-on!

Labdarúgó OTP Bank Liga NB I, 15. forduló

Budapest Honvéd vs. Diósgyőri VTK

2 – 0

BOON-LIVE – Bp. Honvéd vs. DVTK – 2016.11.05., 15.30
18:58 | live

„Nem mertünk futballozni”

„Egy darabig, 70 percen át jól működött a védekezésünk” - nyilatkozta Horváth Ferenc, a Diósgyőri VTK vezetőedzője a Budapest Honvéd elleni 2-0-ra elveszített idegenbeli mérkőzést követően.
17:26 | live

90+4' Véget ért a mérkőzés, az eredmény: 2-0.
17:24 | live

90+3' Nagy helyett Vasziljevics a pályán, cserélt a Honvéd.

90+2' Baráth lőtt a kapura 28 méterről, a labda dadogva hagyta el a játékteret.
17:23 | live

90' Három perc a hosszabbítás.

90' Elek jutott a Honvéd 16-osának ötöséhez, azonban a lekezelt labda elpattant tőle, ami után már nem tudta megszelídíteni a játékszert, így felszabadítottak a vendégek védői.
17:20 | live

89' Cserélt a Honvéd: Lanzafame helyett Hajdú a pályán.

86' Gazda rántotta le sárga lapot érdemlően a vendégek egyik játékosát, ami után ígéretes helyzetből végezhetett el szabadrúgást a DVTK.
17:18 | live

85' Baráth kapott sárga lapot, miután visszahúzta Bacsát.
17:17 | live

84' Újabb Honvéd gól. Eppel tette ki a labdát a jobb oldalra, ahonnan egy remekül időzített beadás után Koszta fejelt öt méterről a diósgyőri kapuba. 2-0.
17:15 | live

83' Vela emelte középre a labdát a jobb oldalról, de Bacsának elérhetetlen volt a játékszert, így elszállt a lehetőség a fejek fölött.
17:14 | live

82' Hidi próbálkozott távolról, 20 méterről leadott lövését Antal szögletre hárította. A sarokrúgás után újabb Antal bravúr következett, most törlesztett valamennyit a kapus a 11-esnél elkövetett hibája után.
17:13 | live

81' Novothny is sárga lapot kapott.
17:11 | live

80' Lanzafame futott oda egy diósgyőri szabadrúgáshoz, amiért sárga lapot kapott, akadályoztatásért.
17:10 | live

78' Oláh B. helyett Bacsa a pályán a DVTK-ban.
17:08 | live

Bacsa az oldalvonalnál, ő lesz a következő "beszálló".

76' Lanzafame adott be jó labdát a 16-oson belülre, Antal azonban mindenkit megelőzve lehúzta a játékszert.
17:05 | live

74' Gól, vezet a Honvéd! Lanzafame végezte el a jogosan megítélt tizenegyest, erős lövése a kapu bal sarkában kötött ki. 1-0.
17:04 | live

73' Tizenegyeshez jutott a Honvéd, miután Antal elkaszálta Kosztát.
17:03 | live

72' Dausvili csúszott oda Botkának hátulról, Kassai játékvezető pedig sárga lapot adott az eset után a grúz középpályásnak.

71' Antal védett remekül, miután Botka fejelhetett 6 méterről.
17:00 | live

69' Cserél a Honvéd: Prosser helyett Eppel a pályán.
16:59 | live

68' Hidi szánta el magát lövére, 28 méterről eleresztett próbálkozását Antal a levegőben úszva hárította.
16:58 | live

67' Hidi továbbított Koszta felé, aki 18 méterről lőtt, fölé.
16:57 | live

66' Egy, a Honvéd védelem által kifejelt labdát lőtt el kapásból Vela, de próbálkozása mellé ment.
16:55 | live

63' Nemes szeretett volna kiharcolni egy beadást, azonban egy szöktetés közben kivitte a labdát az oldalvonalon túlra. Nagyon régóta nem volt diósgyőri helyzet...
16:54 | live

62' Lanzafame adott be remek labdát a DVTK 16-osának területére, Baráth és Antal is a labdáért mentek, a levegőben azonban összeütköztek. A hazaiak játékosa rövid ideig fájlalta ugyan a találkozót, de már javában megy tovább a játék.
16:53 | live

61' A sarokrúgást Jagodinskis hatástalanította – újabb szögletet rúghatott a Honvéd. Ezúttal is eredménytelenül.
16:51 | live

60' Hidi futotta le Eperjesit, nem tudott beadni, de egy szögletet így is kiharcolt.
16:50 | live

58' Cserél a DVTK: Nono Villar helyett Vela a pályán.
16:48 | live

57' Lovrics csúszott oda csúnyán Nono Villarnak, most már villant a sárga lap.
16:45 | live

54' Eperjesi ért hozzá finoman Baráthoz, aki a diósgyőri 16-oson belül látványosan elesett. Nem ért tizenegyest a megmozdulás.
16:44 | live

53' Nemes szerelte Lanzafamét a 16-os vonalánál, továbbíthatott volna a saját csapattársai felé, de nem így tett - így újra a Honvéd indíthat támadást.
16:43 | live

51' Lanzafame ütött oda Jagodinskis arcához, a diósgyőri védő a földre került a megmozdulástól. Kassai játékvezető nem találta lapot érdemlő szabálytalanságnak az esetet.
16:40 | live

49' Lanzafame passzolt Gazdag elé, aki három-négy méterről lőtt, de egy védőről szögletre pattant.
16:39 | live

48' Prosser adhatott középre a diósgyőri 16-oson belül, a védelem nem tudott szerelni, a Honvéd játékosa Botkához továbbított, aki szorult helyzetből próbálkozott, lövése mellé ment.
16:38 | live

47' Prosser végezhetett el szabadrúgást, de beadása nem talált saját csapattársat. A labda végül Antal kezei között állt meg.
16:36 | live

46' A DVTK kezdte a második félidőt, egyik oldalon sem történt csere.

16:23 | live

45' Elek lépett oda Gazdagnak, balról végezhetett el újabb szabadrúgást a Honvéd. A labdát Antal ütötte ki, Kassai játékvezető pedig le is fújta az első játékrészt. A félidei állás: 0-0.
16:22 | live

45' Prosser végezte el a szabadrúgást, lövése egyenesen a falban kötött ki.
16:21 | live

44' Oláh B. rántotta le a nyakánál fogva az egyik Honvéd játékost, így a piros-feketék 24 méterről végezhetnek el szabadrúgást.
16:20 | live

43' Balról érkezett egy újabb Honvéd beadás, Antal könnyedén megkaparintotta.
16:18 | live

40' Lanzafame és Botka játszották át magukat szépen a diósgyőri középpályán, majd a védelmen is, de Nemes időben érkezett, Botka elől pedig tisztázni tudott 8 méterre a diósgyőri kaputól.
16:15 | live

38' Dausvili indította remekül Novothnyt, aki nem érezte jól az ütemet, így a bal oldalon felrohanó Elek mögé passzolt, megtörve így a támadást.
16:14 | live

36' Gazdag került gólhelyzetbe, de mire lövésre szánta volna magát, máris megérkezett egy diósgyőri védő, Jagodinskis. A becsúszása után fájlalta a kezét, de már minden rendben.
16:12 | live

35' Baráth indult meg a bal szélen, Nagy G. elé passzolt, aki 25 méterről megpróbálta – nem talált kaput a próbálkozás.
16:11 | live

33' Lanzafame végezte el a szabadrúgást, a belsővel elindított labdája jó 30-40 centivel ment el a léc fölött.
16:09 | live

32' A Honvéd végezhet el szabadrúgást 23 méterre a diósgyőri kaputól, ugyanis Lipták odataposott az egyik piros-fekete játékosnak.
16:08 | live

31' Prosser passzolt oda Lanzafame elé, de Nikházi ügyesen ért oda, lefülelte a remek átadást.
16:07 | live

30' Novothny kapott remek labdát Eperjesitől, de pár centi hiányzott ahhoz, hogy jól eltalálja a játékszert.
16:06 | live

28' Nikházi és Nono Villar álltak a labda mögé, utóbbi végezte el a szabadrúgást – a labda szinte alig indult el, Kassai sípja máris jelzett, ugyanis szabálytalanságot látott a sorfalban.
16:05 | live

27' Elek vihette a labdát, majd bő húsz méterre a Honvéd kapujától Nono Villarnak passzolt, akitől csak szabálytalanul tudták elvenni a játékszert. Szabadrúgás a vendégeknek.
16:01 | live

24' Dausvili indíthatott volna jó helyzetben, de passza a Honvéd védők közbelépése miatt meghiúsult.
16:00 | live

22' Prosser próbálkozása ment fölé-mellé, egyelőre a Honvéd bátrabban próbálkozik, noha eddig mindegyik megmozdulásuk pontatlan volt.
15:57 | live

20' Nikházi emelhetett 12 méterről a csapattársakhoz a jobb oldalról, de nem találta őket a játékszer. Már a Honvéd indíthat támadást.
15:56 | live

18' Prosser lőhetett 16 méterről, Lipták pedig jól avatkozott közbe, a mezőnybe pattant róla a labda.
15:55 | live

18' Lipták ugratta volna ki Novothnyt, de a labda elszállt mindenki fölött, egyenesen Gróf kezébe.

17' Elek csinált meg két nagyon szép cselt az oldalvonal mellett, majd továbbított Nikházihoz, aki Eperjesinek passzolt. Nem sikerült előretörnie a diósgyőrieknek, de el sem veszítették a játékszert, most hátul adogatnak.
15:53 | live

15' Lanzafame szorult ki a DVTK 16-osán kívülre, de egy beadást még sikerült összehoznia - a labda azonban elszállt a fejek felett, a diósgyőriek jöhetnek ellentámadással.
15:51 | live

14' Oláh B. akadályozott meg egy remek ütemben indított passzt, amire Baráth minden bizonnyal lecsapott volna. Jó meglátás volt a vendégek fiatal középpályásától, jól olvasta a játékot.
15:50 | live

12' Prosser kerülhetett volna a diósgyőri 16-os vonalánál nagy helyzetbe, de Lipták megelőzte, becsúszása hasznosnak bizonyult.
15:49 | live

11' A középpálya közepén adogatott a DVTK, majd Elek juthatott volna át a Honvéd védelmen, de nem tudta Lovrics mellett elvinni a labdát.
15:48 | live

10' Nemes húzta vissza Lanzafamét, a megmozdulás lapot nem ért.
15:47 | live

Körülbelül 1100 néző lehet az összecsapáson, ebből 150 diósgyőri szurkoló.
15:45 | live

Az szinte bizonyos, hogy a helyszínen nem lesz nézőrekord - pillanatkép a hazai lelátóról.
15:44 | live

6' Újabb Honvéd sarokrúgás, ezúttal Prosser beadása Baráth fejét találta meg, csúsztatása bő fél méterrel ment mellé.
15:43 | live

6' A Honvéd végezhetett el szögletet, a beadás Botkát találta meg, aki 20 méterről eleresztett egy lövést - méterekkel ment mellé.
15:42 | live

5' Egyelőre "ismerkednek" egymással a csapatok, a 2. percben esett helyzet óta nem volt érdemleges támadás.
15:41 | live

2' Óriási Honvéd helyzet! Majdnem megszerezte a vezetést a hazai csapat, miután Prosser kapott egy remek indítást, a diósgyőri 16-oson belül pedig jó hat méterről próbálkozhatott - Oláh B. időben lépett oda.
15:39 | live

1' Az első támadást a Honvéd vezette, de a diósgyőri védők könnyedén megállították a hazaiak próbálkozását.
15:37 | live

1' A Budapest Honvéd kezdte a találkozót.
15:35 | live

A Budapest Honvéd együttese piros-fekete szerelésben, míg a DVTK fehér mezben lép pályára.
15:34 | live

Eleredt az eső, ahogy az várható volt előzetesen.
15:31 | live

Pár perc késéssel indul a találkozó, a csapatok még csak most vonulnak ki a pályára.
15:26 | live

A DVTK cseréi a következők: Rados, Kitl, Vela, Szabó I B., Boros, Bacsa és Makrai.
15:25 | live

A kezdőcsapatok:

Budapest Honvéd: Gróf - Botka, Lovrics, Kamber, Baráth - Nagy, Gazdag, Hidi - Prosser, Lanzafame, Koszta. Vezetőedző: Marco Rossi.

Diósgyőri VTK: Antal - Oláh B., Lipták, Jagodinskis - Eperjesi, Dausvili, Elek, Nemes - Nono Villar, Nikházi - Novothny. Vezetőedző: Horváth Ferenc.
15:19 | live

Bognár István karja eltörött, így nem tudja vállalnia a mai játékot. Maródiak még: Tamás, Karan, Ugrai és Ternován.
14:51 | live

Eléggé esőre áll az időjárás Budapesten, nagy a valószínűsége, hogy csúszós pálya fogadja majd a feleket.
14:50 | live

A Bp. Honvéd elleni mérkőzésen eltiltás miatt nem léphet majd pályára Lázár Pál, ugyanis az FTC elleni mérkőzésen begyűjtötte 5. sárga kártyáját. Az FTC elleni, kispadnál történt események miatt Szamosi Tamás másodedzőt pedig 3 mérkőzésre tiltották el, így ő sem lehet ott a kispadon.

Ön szerint mi lesz a Budapest Honvéd – Diósgyőri VTK mérkőzés végeredménye?

View Results

Loading ... Loading ...

2 – 0 (0 – 0)

Budapest, 1575 néző. V.: Kassai V. (Berettyán P., Szert B.).

Budapest Honvéd: Gróf – Botka, Lovric, Kamber, Baráth – Hidi – Gazdag. Nagy G., Koszta – Prosser, Lanzafame. Vezetőedző. Marco Rossi.

Diósgyőri VTK: Antal – Eperjesi, Jagodinskis, Lipták, Oláh B., Nemes – Daushvili – Nikházi, Nono Villar, Elek – Novothny. Vezetőedző: Horváth Ferenc

Gólszerző: Laznafame (1-0, 11-esből) a 74., Koszta (2-0) a 84. percben.

Sárga lap: Lovrics az 57., Lanzafame a 80., Baráth a 85., Gazdag a 86. percben.

Kiállítás: -.

Csere: Nono Villar helyett Vela az 58., Prosser helyett Eppel a 69., Oláh B. helyett Bacsa a 79, Lanzafame helyett Hajdú a 89., Nagy helyett Vasziljevics a 93. percben.

Ön szerint hányadik helyen végez a DVTK a 2016/2017-es szezonban?

Bp. Honvéd vs. DVTK - Pótlást kap a diósgyőri védelem „tengelye”