szon-sportoldal

2008.07.14. 07:30

Elkezdődött a nagy nyírségi sakkfesztivál

<p>A hét végén megkezdődött Nyíregyházán a régió legnagyobb sakkrendezvénye, a XXVII. Nyírségi Torna Nemzetközi sakkverseny, amelynek az Inczédy György Szakközépiskola ad otthont.</p>

A versenyen a korábbi évekhez hasonlóan ismét 200 fő fölé emelkedett a létszám. A hagyományoknak megfelelően a nemzetközi csoport mellett, megrendezésre került a nagyon népszerű gyermekverseny is. Az ország minden részéből érkezett sakkozókon kívül több ország versenyzői neveztek erre a rangos tornára. A verseny rangját növeli a hat nemzetközi, illetve négy FIDE mester részvétele. A tavalyi győztes távolmaradása azt jelenti, hogy ebben az évben új torna győztest avatunk. A fordulók naponta 8.30-kor kezdődnek, a kilenc fordulós versenyen, amely július 20-án ér véget.

Az esélyesek győzelmével fejeződött be az első két forduló. A nemzetközi A csoportban eddig tízen vették hibátlanul az akadályt, a B csoportban pedig tizenketten rendelkeznek 100%-os teljesítménnyel. A 68 fős gyermek csoportban heten vezetik a mezőnyt 3-3 ponttal. Az igazi küzdelmek a helyezésekért ezután várhatóak.