2019.03.08. 07:56

U23-as birkózó Eb - Galambos Ramóna döntős

Újvidék - Galambos Ramóna döntőbe jutott az 57 kilogrammos súlycsoportban az Újvidéken zajló U23-as birkózó Európa-bajnokság csütörtöki versenynapján.

A magyar szövetség honlapja szerint a tavalyi isztambuli korosztályos kontinensviadal bronzérmese ezúttal egy török, majd egy német ellenfelet győzött le. A PEAC sportolója később lengyel és fehérorosz riválisa ellen is technikai tussal nyert, így pénteken a fináléban szerepelhet.

A 65 kilósok között Szabados Noémi a harmadik helyért birkózhat pénteken, Szekér Szimonetta számára pedig véget ért a verseny, ugyanis ötödik lett az 55 kg-ban.

A magyarok kötöttfogású csapatából korábban Lévai Zoltán (82 kg) arany-, Torba Erik (63 kg) és Lévai Tamás (77 kg) pedig bronzérmet nyert Újvidéken.