2018.12.12. 20:48

Női kosárlabda EK - Hazai vereséggel búcsúzott a Győr

Budapest/Győr - A Győr 78-56-ra kikapott a Gironától, így véget ért szereplése a női kosárlabda Európa Kupa csoportkörében.

Novemberben a két csapat gironai találkozóján 78-58-as spanyol siker született, a hatodik, utolsó fordulós szerdai mérkőzést a győriek 2 győzelemmel és 3 vereséggel, a vendégek százszázalékos mérleggel várták.

A találkozón a nagyszünetben még döntetlen volt az állás (34-34), ám a harmadik negyedben összeomlott a Cargo, amely csoportharmadikként zárt.

Az EK-mezőny tíz kvartettjéből a csoportok első és második helyezettjei, továbbá négy csoportharmadik jut tovább, ám a Győr már biztosan nem kerülhet utóbbiak közé, így búcsúzott.

A rájátszásban a 24 csapatot erősorrendbe rangsorolják a csoportkörben mutatott teljesítményük alapján, a legjobb nyolc gárda közvetlenül a nyolcaddöntőbe kerül. A 9-24. együttes oda-visszavágós alapon küzd meg egymással, s a párharcok győztesei jutnak a 16 közé.