2018.12.12. 20:45

Férfi kosárlabda EK - A Fehérvár és a Szolnok is vereséggel kezdte a második csoportkört

Budapest - Az Alba Fehérvár vendégként, a Szolnoki Olaj házigazdaként szenvedett szoros mérkőzésen vereséget szerdán a férfi kosárlabda Európa Kupa második csoportkörének első fordulójában.

A Szolnok hiába kezdett jól, és vezetett két negyed után kilenc ponttal (47-38), a török vendégek felzárkóztak, majd a kiegyenlített hajrában jobbnak bizonyultak. A hazai csapat legeredményesebb játékosaként a szerb Strahinja Milosevic 19 pontot szerzett.

Kiegyenlített nyitányt követően a nagyszünetre a Fehérvár is kilencpontos előnyre tett szert (46-37), de a bolgár házigazdák a nyolc ponttal megnyert negyedik negyeddel hosszabbításra mentették a mérkőzést (73-73), amelyben az 5-0-s kezdést követően a vendégek fölé kerekedtek. A fehérváriaknál Jacobi Boykins 23 ponttal bizonyult a legeredményesebb játékosnak.

Eredmények, férfi Európa Kupa, második csoportkör, 1. forduló:

I csoport: Szolnoki Olaj-Pinar Karsiyaka (török) 70-74 (21-18, 26-20, 12-20, 11-16)

J csoport:

Balkan BC (bolgár)-Alba Fehérvár 88-82 (25-25, 12-21, 16-15, 20-12, 15-9) - hosszabbítás után